Triky pro správné barvení vlasů. Naučte se je i vy! | e15.cz

Triky pro správné barvení vlasů. Naučte se je i vy!

Ivanna Benešová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Toužíte po dokonalém účesu? Pokud patříte mezi ty šikovnější a neplánujete si udělat ve vlasech třeba zrovna složitý melír, pak barvené zvládnete i sama. Poradíme vám, jak se vyhnout základním chybám!

Když se spojí touha po dokonalém obarvení se snahou ještě trochu ušetřit, vždy hrozí jedno velké riziko: že se něco pokazí! Aby se riziko nehezkého výsledku eliminovalo, je dobré poučit se z rad profesionálních kadeřnic. A těm věřit více, než třeba obalu na jednotlivých barvách. Ptáte se proč? Jednoduchým příkladem mohou být takzvané dočasné barvy.

Podvod s titulem „vydrží 6 až 8 umytí“


Skoro každá druhá žena jednou za život zkusí dočasně držící barvu na vlasy. Na obalu výrobce slibuje nejen to, že dosáhnete barvy jako je na obrázku, ale také slibuje to, že se barva po několika umytí z vlasů zcela ztratí. Ani jeden z těchto dvou slibů ovšem neplatí vždy. Přesněji řečeno, platí to pouze výjimečně.
 
„Když si koupíte šampon, který se má po čase vymýt, a zvolíte třeba červený odstín, věřte, že ho z blond nebo světle hnědých vlasů nikdy nevymyjete. Sytost barvy se sice bude postupně ztrácet, ale nakonec na vlasech trvale zůstává růžový nádech. A podobně je to i s černým odstínem. Když si koupíte dočasně trvající barvu světlejší, než je vaše původní barva, naopak se zase žádné výrazné změny nedočkáte, zkrátka jen zahodíte peníze za něco, co nefunguje tak, jak by mělo,“ uvádí věci na pravou míru profesionální kadeřnice Petra Dědičová.

A dodává, že by barvy s dočasným působením úplně zakázala. Ve většině případů jsou totiž nekvalitní a slibovaný efekt se nedostaví. „Zkoušet můžete snad jen odstíny hnědé, a to v případě, že vaše přirozená barva je rovněž nějaký hnědý odstín,“ říká Dědičová.

Autor: Ženy - E15


Naučte se pracovat se zesvětlovačem


Zesvětlování vlasů je dalším oříškem, který mnohdy v domácím prostředí nedopadá zrovna nejlépe. Zde je více než s jakoukoli jinou barvou potřeba naučit se správně pracovat s časem. Musíte jednoduše odhadnout, jak moc chcete vlasy zesvětlit a jak dlouho necháte rovnoměrně rozetřenou zesvětlovací směs působit.
 
A protože každý zesvětlovač může být i jinak silný, doporučuje se jednoduchý test. „Sice to zabere trochu více času, ale vy díky tomu neriskujete nepovedený účes. Smícháte si zesvětlovací směs z obsahu celého balení. Pak vyberete jeden přední pramínek vlasů, který celý natřete. Je důležité, aby to byl pramínek vedoucí kolem očí a obočí. Necháte na něm zesvětlovač působit, nejprve jen krátce, třeba pět minut. Následně barvu vymyjete a pramínek vyfénujete do sucha. Podíváte se, jak se vám odstín brvy líbí a jak vám sedí k očím a obočí. Pro přirozený vzhled se doporučuje, aby nebyla barva příliš světlejší, než je samotné obočí. A rovněž by neměla jít ani don rudých odstínů. Když se vám zdá, že zesvětlení není dostatečné, znovu onen pramínek potřete osvětlovačem a necháte působit. Celou proceduru takto opakujete s jedním pramínkem tak dlouho, dokud nejste spokojena s výsledkem. Čas přitom sčítáte, A díky tomu víte, jak dlouho bude potřeba zesvětlovat i ostatní vlasy,“ radí Petra Dědičová.

Autor: Ženy - E15

 
A dodává, že při nanášení zesvětlovače na všechny vlasy byste měla postupovat systematicky od spodních vlasů až po ty na temeni hlavy. A barvu především pečlivě rozetřít.“Říká se, že ke kořínkům by se měla zesvětlovací směs dostat až nakonec. Pokud si ale vlasy zesvětlujete už poněkolikáté, pak byste měla zvolit naprosto opačný postup. Nejdříve natřít odrostlé kořínky a následně zbytek vlasů,“ míní Dědičová.

Tmavě hnědá místo černé


Jste-li světlovlasá žena a ráda byste vyzkoušela černou barvu na vlasech, pak je tu pro vás další užitečná rada. „Světlovlasé ženy, ať už blondýnky, světlovlasé zrzky nebo třeba i ženy se světle hnědými vlasy, by se nikdy neměli vrhat do černých odstínů přímo. Myslím tím, že pokud chtějí tato dámy černé vlasy, měly by jich docílit jinak, než tím, že si koupí černou barvu na vlasy. Obecně se doporučuje nejtmavší odstín hnědé nebo čokoládové.

Takováto barva totiž na světlých vlasech vytvoří reálnou černou. Ta bude navíc vypadat přirozeně a elegantně,“ říká kadeřnice Dědičová. Dalším důvodem, proč černé odstíny nahrazovat nejtmavšími hnědými, je i ten, že z tmavě hnědého odstínu (který sice vypadá jako černý) se snadno posunete i do jiného barevného spektra. Zatoužíte-li po světlejším karamelovém melíru, nebude to problém. Budete-li se chtít po čase vrátit do své původní barvy, půjde to rovněž snáze, než by tomu bylo v případě, kdy byste své vlasy obarvila na černou rovnou. „Černá barva se zažírá do hloubky vlasů a drží velmi intenzivně. To je její největší problém,“ vysvětluje kadeřnice.

Autor: Ženy - E15Když se chystáte na domácí barven vlasů, je vždy dobré nakoupit si více balení barvy na vlasy. Pokud nemáte zrovna krátký deseticentimetrový účes, tak byste šetřit rozhodně neměla.

Mnoho domácích pokus o obarvení vlasů na jiný odstín totiž ztroskotá na tom, že je barvy málo. „Vy sama to přímo nemusíte postřehnout, neboť získáte po rozetření barvy pocit, že vystačilo na všechny vlasy. Po smytí barvicí směsi ale velmi často zjistíte, že barva byla zřejmě nanesena nerovnoměrně. Někde zkrátka barva chytla více a jinde méně. To je ale důsledek především nedostatku barvy. Kdyby jí bylo více, měla byste co roztírat, a finální účes by vypadal jednotněji,“ říká na závěr kadeřnice Petra Dědičová. Proto se rozhodně nevyplatí šetřit. Nešetřete na svém účesu, protože ten nikdo jen tak snadno nepřehlédne.

Autor: Ivanna Benešová
14. dubna 2010

0:normal690:true:true KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!

Autor: Ivanna Benešová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video