Tyto střevíčky stojí přes dva milióny a mají záruku 1000 let! Chtěla byste je? | e15.cz

Tyto střevíčky stojí přes dva milióny a mají záruku 1000 let! Chtěla byste je?

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Unikátní model luxusních bot uvedla na trh britská klenotnická firma Borgezie. Střevíčky Cleopatra jsou v jejím podání opravdu spíš luxusním šperkem – jako první na světě jsou totiž vyrobeny z platiny.

Jejich tvůrce, klenotník Christopher Michael Shellis, který má více než 25 let praxe v oblasti designu a vytvoření jemných šperků, na nich pracoval téměř čtyři roky.

Výrobu platinových sandálků na jehlových podpatcích sám označuje, vzhledem k extrémně vysokým teplotám, při kterých je nutné kov tvarovat, jako jednu z největších výzev svého života.

Unikátní dílo, vytvořené z více než třiceti jednotlivých částí se vyznačuje ještě jednou výjimečnou vlastností. Výrobce na ně poskytuje záruku 1000 let! Díky důmyslnému patentovanému designu, mohou být podpatek a podrážka obuvi snadno a rychle nahrazeny během minuty samotným majitelem.

Exkluzivita modelu má však také svou stinnou stránku a tou je cena – pár vyjde na více než dva milióny korun. Za stejný model z bílého či žlutého zlata pak zaplatíte v přepočtu asi 1,8 milionu korun.

Platinové střevíčky však nejsou zdaleka nejdražším modelem v nabídce. Už v roce 2010 vytvořil Christopher Shellis zlaté střevíčky osázené 2000 diamanty o váze 30 karátů. Jejich cena přesahuje tři a půl miliónu korun.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video