Umělé nehty vycházejí z módy. Vyzkoušejte gelové lakování! | e15.cz

Umělé nehty vycházejí z módy. Vyzkoušejte gelové lakování!

Ivanna Benešová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Už vás nebaví nosit tlusté vrstvy akrylu? Nudí vás francouzská manikúra, kterou má dnes téměř každá druhá kolemjdoucí žena? Anebo máte naopak špatné zkušenosti s laky na nehty, protože vám všechny vydrží sotva jeden den, a pak se loupou? Pak právě vy byste mohla ocenit novinku na českém trhu – gelové laky!

Řada žen si nechává pravidelně dělat umělé nehty, ať už akrylové nebo umělé gelové. To vše za cílem, udržet své ruce hezké a upravené i tehdy, budeme-li vykonávat nějakou práci. Na rozdíl od pouze nalakovaných nehtů doma nám totiž ty nehty, které nám na umělou vrstvu akrylu nanesly v salonu, vydrží déle. Nehty jsou pevné a neloupou se.

Ale mají i celou řadu nevýhod. I sebemenší odrůstání nehtů je hned vidět. Nehet navíc získá na své tloušťce už několik milimetrů navíc, což mnohdy působí nepřirozeně. Další nepříjemností klasických umělých nehtů je vyšší cena a skutečnost, že máte na svém těle prakticky chemickou sloučeninu, která se do vašich přirozených nehtů, jednoduše řečeno, zažírá.

Gelové laky skutečně drží

Těmto všem nepříjemnostem ale může být brzo konec. Novinkou na trhu jsou totiž nyní gelové laky. I ty nabízejí širokou škálu barev, možnosti nejrůznějšího malování a vzorů, problémem není ani vytvoření francouzské manikúry.

Čtete také:Francouzská manikúra vypadá velmi pěkně a ruce pak působí pěstěným dojmem. Někomu se možná zdá složitá a raději se obrátí na profesionála, podle našeho návodu

to však jistě zvládnete sama i Vy.

Rozdíl je ale v tom, že tyto laky se nanášejí přímo na Váš nehet, podobně jako laky klasické. Na rozdíl od běžných laků ale mají vlastnosti gelu, jako je pružnost a dokonalá přilnavost. Díky tomu vydrží i větší mechanické namáhání.

Rozhodně tomu není tak, že by vám slezly při mytí nádobí anebo se odlupovaly, když budete v práci psát na stroji. Gelové nehty vydrží zhruba tolik, jako nehty na akrylovém nebo umělém základu. Navíc ale působí přirozeně, A díky tomu, že jsou přímo na vašich nehtech, nehrozí třeba u francouzské manikúry, že bude po prvních dnech patrné odrůstání. Vše působí přirozeně.,“ vysvětluje Martina Nevrlá z kosmetického a nehtového studia v Brně.

Tyto laky vydrží na nehtech zhruba jeden měsíc.Autor: Ženy - E15

Ušetříte čas i peníze

Princip aplikace gelových laků je sice podobný, jako když si jdete do nehtového studia nechat doplnit nehty umělé, ale ve skutečnosti na tom ušetříte. A to nejen peníze, ale i čas a vaše zdraví.

Zatímco klasické doplnění umělých nebo akrylových nehtů zabere zhruba hodinu a půl, zaplatíte kolem tří až pěti set korun a vaše přírodní nehty budou narušeny akrylovou chemikálií, při aplikaci gelových laků strávíte ve studiu zhruba polovinu času, zaplatíte přibližně poloviční cenu a navíc vaše pravé nehty nijak neutrpí. Ba naopak! Gelové nehty jim poskytnout přirozenou a měkkou ochranu před mechanickými vlivy okolí. Takže budete mít nehty zdravé a silné.

Výhodou gelových nehtů je i to, že vydrží poměrně dlouho. Klidně i měsíc. Zákaznice si jen sem chodí obměňovat zpravidla až tehdy, když je barva omrzí,“ říká Martina Nevrlá.

Pouze ve vybraných salonech

Gelové laky si můžete zakoupit i domů. Jedna lahvička stojí kolem dvou set korun. Ale aplikace doma je ztížená tím, že k dostatečnému zatuhnutí laku potřebujeme uw lampu. Proto se stále doporučuje, v případě, že se necháte na gelovou novinku nalákat, navštívit nehtové studio.

Studií a salonů, jež takovéto lakování nabízí, u nás je ale zatím pomálu. Jedná se o dominantu spíše větších měst. Ale postupem času se jistě tento trend roznese i do měst menších a na vesnice.

Autor: Ivanna Benešová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video