Vaše kosmetické vychytávky 1.díl | e15.cz

Vaše kosmetické vychytávky 1.díl

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čas od času nám přijdou do redakce tipy od čtenářek, jak se zkrášlit, čím vylepšit pleť, vlasy, proto jsme vše poskládali do článku, který bude mít pokračování- tedy pokud budete v posílání vaši rad pokračovat.

Karolína: Já jsem přesvědčená, že to, jak vypadá pokožka se dá nejvíc ovlivnit tím, co jíme. Když máme tělo plné škodlivin, tak se pak snaží samozřejmě je tělo dostat ven přes kůži, a proto se pak dělají různé pupínky. Snažím se vyhýbat bílému cukru, bílé mouce, smaženým věcem, jím dvě porce ovoce a jednu porci zeleniny denně, na oběd si dávám dělenou stravu. Hodně piju, hlavně vodu s citronovou šťávou a čistící bylinkové čaje, výjimečně si dám vinný střik. Stravuju se zdravě už přes rok a nejenom že jsem zhubla, ale pleť se mi krásně vyčistila. Takže já se řídím příslovím- Jsi tím, co jíš a piješ! Jo a hlavně jezte co nejméně chemie v potravinách, jak říkám, tělo to nezpracuje a musí to vyloučit přes kůži.

Jana: O pleť se starám tak, že ji pravidelně čistím a dělám si peeling. Ale ne kupovaný, ale používám svůj vlastní, který si vyrábím. Je to jednoduché, stačí si vzít trochu krému, který normálně používáte, nebo trochu olivového oleje a pak si vzít několik lískových oříšků, které vložíte do lisu na česnek a rozdrtíte je v něm. Pak to promícháte s tím krémem nebo olejem a pak krouživými pohyby tím masírujete pleť. Zbavíte se staré olupující se pokožky a ta se pak úplně rozzáří. Oříšky obsahují hodně oleje, takže je i hodně jím, protože mám dost suchou pleť a taky slunečnicové a dýňové semínka.

Eva: Já radím- jednou měsíčně kosmetický salón, kde vám odborně vymáčknou všechny pupínky. To nejhorší, co můžete pro pleť udělat je to, že si je budete sama mačkat. Pupínky jsou totiž tvořeny bakteriemi, které se vám pak můžou roznést po obličeji a budou se vám dělat další vyrážky, protože to nikdy nevymáčknete tak odborně jako zkušená kosmetička a pak budete mít pleť ošklivou. Já nemám moc peněz, musím dost šetřit, ale tohle ošetření si dopřát musím i kdyby na chleba nebylo :-) Stačí si v práci nedávat kafíčka z automatu, nekupovat blbosti, které nepotřebujete a určitě si na to ušetříte. Jen bych radila chodit ke kosmetičce, kterou vám někdo doporučí, já jsem prošla několik salónů, kde jsem nebyla spokojená, asi to bude tím, že hodně kosmetiček mají jen nějaké měsíční rekvalifikační kurzy a moc to neumí, nejlépe je nějaká starší, co už má zkušenosti.

Káča: Nedám dopustit na bílý jogurt. Dávám si ho na svačinu nebo k snídani, vždycky si trochu vespod nechám a ten zbytek si pak nanesu na tvář jako masku. No a jednou za čas, když nikdo není doma :-), si to nanesu na celé tělo, pak čtvrt hodinky postojím, nechám to působit a pak se osprchuju. JOgurt si dávám i na vlasy, úplně jsem se tak zbavila lupů- to chce ale pravidelnost, zabralo to až po delší době.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video