Vaše kosmetické vychytávky 2. díl | e15.cz

Vaše kosmetické vychytávky 2. díl

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chcete se dozvědět, jak o pleť pečují ostatní ženy, co používají, jaké triky mají v péči o tělo? Pak se nechte inspirovat nápady našich čtenářek.

Jaké čtenářské nápady přišly do redakce na téma Kosmetické vychytávky tentokrát ? 

Jája: Nejlepším kosmetickým prostředkem je pohoda. Když je člověk v pohodě, tak se i dobře cítí, je to vidět i na pleti. Zjistila jsem, že stres mi vyvolává pupínky, asi to bude i tím, že když jsem ve stresu, sním, co mi přijde pod ruku a není to ani moc zdravé- pak se to projeví i na pleti. Takže se snažím držet stres pod pokličkou, začala jsem dost sportovat, chodím cvičit, na dlouhé procházky, na squash, snažím se jednou týdně vyrazit si s kámoškama a pokecat jen tak o životě a hlavně si neberu každou blbost k srdci, snažím se nepodstatné věci prostě vypouštět. A hlavně si dělám spousty plánů do budoucna. Ale co mi nejvíc pomohlo bylo to, že jsem přestala kouřit. Starší ženy kuřačky mají naprosto vysušenou pleť, vypadají jako mumie, mají vrásky a já jsem nechtěla dopadnout stejně. Naštěstí jsem nebyla silná kuřačky, spíš sváteční, takže to bylo tak těžké přestat.

Simča: Já se snažím vyhýbat chemii, která je v každé kosmetice. Přešla jsem jen na přírodní výrobky a omezila jsem i líčení. Když si člověk přečte složení na krabičce kosmetiky, tak to je fakt síla. Spoustu parády můžete udělat s obyčejným olivovým olejem, bílým jogurtem, ovocem- jsou z toho skvělé a naprosto přírodní masky, dělám si je nejméně jednou týdně. Výborná je třeba maska s obyčejným medem, prostě si med natřete na obličej, necháte půl hodinky působit a smyjete teplou vodou. Med se doporučuje i jako vlasová maska, to jsem zkoušela, ale velmi špatně se to smývá.

YX: Bude to znít asi trochu drsně, ale krásnou pleť získáte tak, že budete mít čistá střeva. Když si je propláchnete, vyčistíte je, tak se to projeví velmi rychle i na pleti. Když se zbavíte škodlivin, pokožka bude dýchat a bude hezká. Existuje  hodně možností, jak čistých střev docílit, ale nejjednodušší je klystýr, problém je, že k tomu málo lidí dostane odvahu, mě to taky trvalo dlouho, ale jsem ráda, že jsem to překonala, protože teď mám pleť jako dětskou prdelku. Četla jsem, že lidé, kteří se špatně stravují, mohou mít za ta léta takové životosprávy střeva trvala zanesena několika kilogramy kalovým nánosů, takže není divu, že takoví mívají i špatnou pleť.

Pavla: Chcete mít opálenější pleť? Pak jezte hodně mrkve, lépe řečeno mrkvové šťávy, protože když odšťavníte mrkve, dostanete jich do těla víc, než kdybyste měly jíst celé mrkve. Nejlepší je sklenka mrkvové šťávy denně, vaše pleť získá snědší odstín a nemusíte chodit do solárka nebo na sebe paplat samoopalovací krémy. Navíc je v tom spousta vitaminu A, betakaroten, vláknina, takže je to velmi zdravé.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video