Vaše kosmetické vychytávky 3. díl | e15.cz

Vaše kosmetické vychytávky 3. díl

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
A jsme tu opět s radami, které jste poslaly vy, naše čtenářky a to na téma- jak se zkrášlit, co používat za přípravky, zkrátka jak se o sebe starat a pečovat.

Sylva: Mám hezkou pleť a když se mě kamarádky ptají, jak to dělám, tak říkám jedno- vždy ráno nalačno vypiju sklenici teplé vody nebo minerálky s půlkou citronu…je to trochu kyselé, ale dá se to přežít. Kdysi jsem tento recept na hezkou pleť vyčetla v nějaké knížce, už to dodržuju asi dva roky a fakt to funguje. Princip je asi ten, že zažívaní a střeva souvisí s pokožkou, a protože tohle vypití podporuje vyprazdňování, bude to asi tím.

Jana: Každá reklama vychvaluje pořád nějaký nový a nový výrobek za strašné sumy, ale podle mě jsou neúčinnější ty nejstarší, věkem prověřené přírodní recepty. Já sama se pravidelně koupu jednou týdně se vaně s vodou, do které přidám litr mléka nebo podmáslí a jeden jogurt. Už královna Sisi to používala a asi dobře věděla proč. Pokožku mám pak jak batole. Jo a někdy k tomu přidám ještě lžíci medu, nebojte se, že to bude lepit, ona jedna lžíce medu ve vaně plné vody se hodně rozředí. Med nejenom zvláčňuje, ale také hojí různé pupínky a nečistoty. A tím mlékem si umyju i obličej nebo přitom, když ležím ve vaně, se ponořím do vody i s obličejem a vlasy.

Eva: Chcete recept na krásu? Zlatá dobrá okurka: nejenom stahuje rozšířené póry, ale i vyběluje pigmentové skvrny a pihy. Je to taková škoda, když loupete okurku, nevyužít ty slupky ke zkrášlování. Vždyť stačí si je jen dát na obličej a nechat působit tak dlouho, dokud nevyschnou a neodloupnou se. Moje rada zní- Návrat k přírodě!

YX: Podle mě je pro pleť vůbec nejhorší, když se opalujeme…kromě rakoviny nám hrozí předčasné stárnutí pokožky, takže budeme mít víc vrásek a různé pigmentové skvrny. Já vím, že je v létě tak těžké odolat, já se té své závislosti na slunku taky těžko zbavuju, ale mám aspoň několik pravidel -vždy tam být jen chvíli a hlavně je důležité, což ještě dost lidí neví, nanést si ochranný prostředek půl hodiny před tím, než se jdete opalovat, protože až po tomto čase to účinně chrání. A aby mi to opálení déle vydrželo a já se nemusela tím pádem více opalovat, jím zeleninu, která obsahuje látky podporující zhnědnutí a udržení si opálení- je to už známá mrkev, ale také hrušky a fíky.

Autor: Ženy - E15

Kamila: Já mám návod na hezké rty…podle mě jsou hezké rty důležité, hlavně se na jejich pravidelné ošetřování dost zapomíná. Já osobně si je pravidelně potírám medem -nechám působit a pak slížu, mňam :-) a také aby se hezky prokrvily, natřu je mastným krémem a pak je lehce masíruju zubním kartáčkem. Není pak ani třeba rtěnka, protože jsou hezky prokrvené a hlavně pěkně vláčné.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video