Vaše kosmetické vychytávky 4. díl | e15.cz

Vaše kosmetické vychytávky 4. díl

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chcete se dozvědět, jak o sebe pečují ostatní ženy, nechat si od nich poradit nebo naopak s něčím novým přispět do naší diskuze o kosmetických vychytávkách?

Jaké čtenářské nápady přišly do redakce na téma Kosmetické vychytávky tentokrát ? 

Hanka: Já jsem nikdy neměla problém s pletí, zato s nehty. Třepily se, lámaly, nikdy mi teda nenarostly dlouhé, o kterých jsem snila. Pak jsem si ale doplnila vitaminy a hlavně mám několik dalších osvědčených tipů- hlavně pilovat je jen v jednom směru, jinak se třepí, nepilovat po koupeli, kdy jsou měkké a snadno se ohnou nebo zlomí, pravidelně jim dopřávat olejovou výživnou lázeň a také je potírám pro zpevnění citronovou šťávou. A abych nezapomněla, při práci v domácnosti zásadně používám ochranné rukavice, třeba při mytí nádobí nebo drhnutí vany, je to dobré nejenom na nehty, ale i na pokožku rukou, vždyť si jen přečtěte na obalu čistících prostředků, co je to za chemii.

Linda: Mám jeden tip na líčení. Myslím, že je dost důležité mít pěkně upravené obočí, já si pravidelně trhám obočí do pravidelného oblouku a pokaždé, když se líčím, ho vykartáčuju a pak přejedu bezbarvou řasenkou, pak mi v pohodě drží tvar celý den a díky lesku vypadá zdravě a pěstěně.

Eva: Měla jsem problémy s lupy, někdo tu psal, že je dobrý bílý jogurt. Ten jsem nezkoušela, ale pravidelně si umývám vlasy odvarem z tymiánu, protože ten prokrvuje pokožku hlavy a je vhodný na suchou pokožku, díky které pak vznikají lupy. Docela dobře to zabírá. Po umytí si taky někdy spláchnu vlasy citronovou šťávou, jsou pak hezky lesklé a zdá se mi, že jdou i nějak líp rozčesat.

Anička: Mám pro vás tři tipy na kosmetické vychytávky: První zní- několikrát za den si osvěžte pleť minerálkou, nejlépe v rozprašovači, budete pak mít celý den svěží pleť (dá se to praktikovat i přes makeup), za druhé při holení, pokud máte problém se zarůstáním chloupků, tak před samotným holením na chloupky naneste silnou vrstvu mastného krému a nechte chvíli vsakovat, hezky se pak oholíte bez zarudnutí a těch zarostlých chloupků (osvědčilo se mi to hlavně při holení v tříslech), no a zatřetí před strouháním kosmetických tužek je strčte do lednice, nebudou se pak lámat.

Lenka: Chtěla bych poradit, co dělat, abyste měly pěkné vlasy. Moje kamarádka měla problém s padáním vlasů, tak jí doktorka poradila pantenolové injekce, mě sice vlasy nepadají, ale říkala jsem si, že to zkusím taky, protože to může být dobrá výživa pro vlasy. Četla jsem totiž už mockrát, jak výživné pro vlasy jsou pivovarské kvasnice, co se kupujou v prášku v lékárně ve formě tablet. Ty taky obsahují pantenol, ale jak jsem se dozvěděla, ty pantenolové injekce, protože se vstřikují do přímo těla, jsou prý mnohem účinnější. A taky že jo, absolvovala jsem tu kúru, je to deset injekcí, co se píchají co dva dny a je to na vlasech hodně znát. Akorát člověk ztratí dost času u doktorky, aby mu to píchla, ale stojí to zato. Jednou za rok to teď vždycky absolvuju.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video