Vaše krása: Nové cesty k dokonalosti | e15.cz

Vaše krása: Nové cesty k dokonalosti

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Polachová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S každou novinkou na poli estetické medicíny máme pocit, že už není možné vymyslet nic geniálnějšího. Opak je pravdou. Vědci ani lékaři nezahálejí, a tak vám nyní můžeme představit další plejádu nových metod a postupů, které se všemožně snaží naplnit touhy žen prahnoucích po dokonalosti.

1. ZLATÁ ÉRA

GoldLift neboli metoda omlazení, při které se do pleti aplikují nitě z 24karátového zlata, vychází ze zákonitostí klasického niťového liftingu. Využívá k tomu ovšem jedinečného složení zlata, které dokáže aktivovat kožní buňky k produkci kolagenu, elastinu a nových kapilár a dlouhodobě tak zpevnit pokožku.

Nitě mají průměr menší než 0,1 mm a aplikují se do tvaru sítě, která není běžným okem viditelná. Zlato v kůži vylučuje tzv. alkalické ionty, zrychlující metabolismus a čistící kapiláry, což má za následek zlepšení kvality pleti nejen na obličeji, krku či dekoltu, ale také v oblasti podpaží, vnitřní strany stehen nebo břicha.

„Oproti ostatním liftingovým metodám má GoldLift nejdéle trvající omlazující efekt, a to až deset let. Kromě jiného zlato zesiluje přítok krve k pojivovým tkáním, čímž napomáhá k lepšímu okysličení a přísunu výživových látek. Pokožka tak vypadá zdravější, svěžejší a výrazně se tím zpomaluje stárnutí,“ popisuje MUDr. Olga Shalamová, korektivní dermatoložka z kliniky Mediestetik.

Samotný zákrok netrvá déle než hodinu a vyžaduje pouze lokální anestezii. Doporučuje se kombinovat s tzv. Art Filtingem, kdy zlaté nitě zpevní a ozdraví pokožku, zatímco Art Filting pozvedne (i výrazné) kožní převisy.

2. KRÁSA NA ČIP

Čím dál větší odklon od složitých výkonů, a naopak vyhledávání těch jednodušších s dobrým efektem a kratší rekonvalescencí doprovází pochopitelně i používání sofistikovanějších materiálů. V oblasti chirurgie prsou jsou na trhu nové typy implantátů s jinou strukturou povrchu. „Firmy nabízejí také nový druh silikonového gelu, který se chová více jako tekutina, i když má stejnou soudržnost,“ vysvětluje MUDr. Martin Molitor, plastický chirurg z Kliniky Yes Visage, a dodává: „Říká se mu gel anatomický. Jeho podstatou je to, že implantát ve vodorovné poloze má okrouhlý tvar, ale při postavení do polohy vertikální gel pomalu stéká a vytváří tvar anatomický.“

Novinkou v tomto směru je podle MUDr. Molitora i identifikační čip, tedy něco jako čárový kód na výrobku. To je výhodné pro ty případy, kdy žena zapomene, jaký implantát má (a zkušenosti potvrzují, že většina dam to skutečně několik let po výkonu neví). Speciální čtečkou jej lze přesně rozpoznat. Zdá se to jako zbytečnost, ale aféra s implantáty PIP ukázala, že v případě zjištění závadných kusů to může být problém. Jeho typ se totiž nedá zjistit jinak, než že se z těla vyjme…

Kontakt: Yes Visage,

3. NOVÝ ROZMĚR

V oblasti péče o obličej patří k novým objevům tekutý 4D lifting, který se provádí výhradně v Petra Clinic. „Jde o kombinaci tekutého liftingu obličeje a intraorálního liftingu laserem uvnitř dutiny ústní,“ vysvětlujte odbornice na ženskou krásu Mgr. Petra Řehořková s tím, že díky tekutému liftingu dojde ke zlepšení kvality pleti, odstranění vrásek, zpevnění kontur obličeje a vyplnění objemu i tvaru rtů. Ošetření je rychlé, není omezeno zdravotním stavem ani věkem, a přesto zasáhne všechny vrstvy kůže až do hloubky. „Ošetření nebolí a nijak klienta neomezuje, není na něm viditelné žádné poškození, takže 4D lifting krásně stihnete i v polední pauze,“ dodává ještě wellness koučka.

Kontakt: Petra Clinic,

4. XL PUSA

Jednou z dlouhodobě populárních úprav je zvětšování rtů, které je nyní možné provést natrvalo a pomocí vlastní tkáně. „Nejčastěji se sice stále používá zvětšování pomocí kyseliny hyaluronové, ale pro trvalý efekt lze využít také transplantaci škáry a tuku. Takzvaný koriotukový transplantát odebíráme nejčastěji z podhýžďových rýh. Tento tělu vlastní materiál se nevstřebá,“ uvádí MUDr. Václav Poláček, CSc., plastický chirurg z Lékařského domu v Praze 7. „Zákrok probíhá zhruba 60 minut, většinou v celkové narkóze, nicméně ho lze dobře provést i v místním znecitlivění. Jde vlastně o uložení proužku tkáně do tunelu pod retní červení.“ Podle MUDr. Poláčka je úroveň estetických zákroků dnes už tak vysoká, že umožňuje snížit čas i náročnost regenerace. „Záleží na konkrétním zákroku, ale většinou lze po třech týdnech vykonávat vše tak, jako dřív,“ uzavírá lékař.

Kontakt: Lékařský dům Praha 7,

5. HLOUBKOVĚ

Vital Injector je název unikátního přístroje (pistole), s jehož pomocí lze omladit a hydratovat pleť v oblasti obličeje, krku, dekoltu nebo hřbetů rukou. Dá se také využít k vypnutí jemných vrásek nad horním rtem, okolo očí či na tvářích. Jako jediný využívá vakuum a funguje tak, že nasaje vybranou oblast, do které vpraví správně určené množství kyseliny hyaluronové prostřednictvím pěti mikrojehliček. A to do přesně zvolené hloubky, kde pokožku intenzivně hydratuje a zpevňuje.

Pro větší pohodlí se hodinu před zákrokem aplikuje znecitlivující krém. Výhodou je, že hlavice přístroje vytváří mírný podtlak, který vyzdvihuje pokožku a tím se snižuje výskyt modřin. Bezprostředně poté je pleť lehce zarudlá, ovšem ošetřované místo se dá zchladit a potřít antiseptickým krémem. Zarudnutí pak přetrvává pár desítek minut a případné modřinky zhruba týden.

Kontakt: LC Anděl,

6. BEZ OZDOB

Zbavit se nežádoucího tetování či permanentního make-upu není jen tak. Proto je tady laser Q-Plus, který rozstřelí pigment vpravený pod kůži na malé částečky a následně umožní jeho vstřebání. Tento typ laseru si poradí jak s černým, tak modrým tetováním či s nepovedeným permanentním make-upem.

„Parametry laserového paprsku jsou zvoleny tak, aby co nejvíce odpovídaly řešenému problému a došlo k bezpečnému zahojení. Počet ošetření a výsledný efekt přitom závisí na tom, kolik pigmentu a do jaké hloubky bylo vpraveno,“ říká dermatoložka Medicom Clinic Katarína Třísková.

Při ošetření citlivějších partií je možné nanést krém s anestetikem. „Hojení probíhá přibližně 10 dnů. Během této doby je nutné pokožku ošetřovat framykoinovým práškem nebo promazávat krémem dle doporučení lékaře. Kůži je potřeba také chránit před sluncem,“ dodává Katarína Třísková.

Kontakt: Medicom Clinic,

7. POT MÁ STOP!

Na trvale zvýšenou činnost potních žláz, tzv. hyperhidrózu, našli lék v Asklepionu. Nese název MiraDry a pracuje na principu mikrovlnné energie. Ta je aplikována do podkoží, kde zlikviduje většinu potních žláz a odstraní tak jednou provždy pocení až z 82 %. Jak to celé funguje? Po znecitlivění nasaje hlavice přístroje kůži v podpaží pomocí vakua a zároveň se spustí mikrovlnná energie v podkoží a chlazení svrchních vrstev kůže.

Celý zákrok trvá 60 minut a v důsledku působení tepelné energie může mírně pálit, stejně jako může ošetřovaná oblast kvůli nasátí zarudnout. Nepříjemný pocit, citlivost nebo bolest v podpaží při doteku lze obvykle zmírnit pomocí volně prodejných léků. Mohou se objevit i otoky a podkožní boule, které však časem odezní. Hodí se pro všechny, které trápí nadměrné pocení v oblasti podpaží. Ideální řešení představuje i pro osoby rezistentní na aplikaci botulotoxinu proti pocení či alergické na antiperspiranty.

Kontakt: Asklepion,

8. INTIMNÍ SFÉRA

Čím dál větší zájem je i o úpravu intimních partií. Podle gynekologa Štěpána Budky z Perfect Clinic by měl úpravu zevního genitálu provádět plastický chirurg ve spolupráci s gynekologem, neboť naprostá většina abnormalit v této části je spojena i s drobnými odlišnostmi v oblasti pochvy a vyšších struktur. „Je potřeba dokonale znát a respektovat anatomické uspořádání nejen zevního, ale i vnitřního genitálu a vzájemné topografické vztahy v této oblasti. Plastický chirurg je pak ten, který výsledek operace doladí,“ vysvětluje gynekolog a dodává, že jde vždy o týmovou spolupráci.

„Dá se říci, že zpočátku operuje gynekolog a plastický chirurg mu asistuje a v druhé polovině operace je to přesně naopak.“ Zákrok probíhá v celkové narkóze v gynekologické poloze jako při vyšetření. Délka operace závisí na rozsahu defektu, obvykle trvá od dvaceti minut do jedné hodiny. Rekonvalescence je daná rozsahem výkonu a genetickou dispozicí k hojení.

„Během rekonvalescence si ženy nejčastěji stěžují na přechodnou bolestivost v operované oblasti. Tu lze mírnit odlehčením zevnímu genitálu, například sedáním na gumový kruh, ale zhruba po týdnu je téměř sto procent žen bez jakýchkoli subjektivních obtíží,“ uzavírá lékař.

Kontakt: Perfect Clinic,

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Martina Polachová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video