Vintage – inspirace z dob minulých | e15.cz

Vintage – inspirace z dob minulých

Lucie Lupačová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slovem vintage se označuje vše, co je staré, ale kvalitní. Původně se tak ovšem říkalo výběrovému vínu. Dnes se tak říká oblečení, které se inspiruje starými módními styly. Říká se mu oblečení s duší...

Nejrozšířenější je ve Francii a Anglii odkud se k nám dostává do lepších second handů. Nejznámějším módním domem zabývajícím se tímto stylem je Gucci. Jde o styly a oblečení vyrobené mezi lety 1920-1960. Vše, co bylo vyrobené po roce 1960 se označuje jako retro.

Vintage kousky však musí mít své kouzlo. Ne všechny staré šaty či topy můžete označit za vintage. Jejich hlavním znakem je punc luxusu.

Vintage – inspirace z dob minulýchAutor: Ženy - E15

Protože se jedná o velice zdobené oblečení, není dobré se do nich zahalit od hlavy až k patě. Nechte vyniknout krásu jednoho kousku a slaďte ho s něčím méně nápadným. V opačném případě budete působit kýčovitě a přeplácaně.

Podstatnou roli mají i doplňky, které celý out fit dovedou k dokonalosti. Dejte si pozor na přílišné překombinování stylů.

Kde nakupovat?

Tyto originální kousky neseženete jen v sekáčích nebo babiččiných skříních, ale také v obchodech s běžnou konfekcí, které se jimi nechaly inspirovat. Nejvíce vintage kousků najdete v obchodech H&M, Camaieu, Mango nebo Promod. Na internetu hledejte například na fler.cz.

Vintage se odráží nejen v oblečení, ale objevuje se i na nábytku a na interiérových doplňcích. Můžete tak dodat duši nejen vašemu šatníku, ale i vašemu obýváku či ložnici.

Autor: Lucie Lupačová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video