Virtuální nákupy v Anglii: víme kam zamířit | e15.cz

Virtuální nákupy v Anglii: víme kam zamířit

ZDROJ: Ženy - E15

Tereza Ticháčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nákupy v zahraniční již nevyžadují, abyste překonala panický strach z létání a zamířila na druhý konec Evropy či dokonce světa. Moderní globalizovaný svět, který mnoho nacionalistů i aktivistů s oblibou tolik haní, je totiž schopen nabídnout mnohem víc, než jen obrovské hamburgerové konglomeráty.

Toužíte po nových módních doplňcích z Velké Británie, avšak vaše nynější nejdelší cesty se – ať už z jakéhokoliv důvodu – počítají spíše než na stovky kilometrů na desítky či dokonce jednotky?

Krásné kousky za příjemné ceny můžete pořídit z pohodlí vašeho domova, a to za cenu, která nejednou předčí cenu výrobku v našich končinách.

A cena zboží, které k vám připutuje z druhého konce Evropy, nemusí mít nutně čtyři a více čísel. Právě naopak. Na webových stránkách některých britských obchodů nacházíme šaty, halenky, kabelky či boty, jejichž cena nejen že atakuje cenu českých výrobků, ale mnohdy ji bez problémů strčí do kapsy. A to vše včetně poštovného – samozřejmě.

Pokusme se nyní podívat na tři internetové obchodníky, kteří jsou schopni své výrobky transportovat také do našich končin.

1. Everything5pounds.com

Tento server vznikl jako společný projekt velkých britských řetězců věnujících se prodeji nejrůznějšího oblečení a módních doplňků a v dnešní době má jen na facebookových stránkách téměř půl milionu fanoušků. Záruku v tomto případě tvoří společnosti, které se uvolily do projektu zapojit. Všechny totiž na britském trhu působí více než patnáct let, a to už je úctyhodné, co říkáte?

Kromě osvědčených britských firem má Everything5ponds kontakty rovněž na obchodníky z celého světa, a tak svou nabídku téměř každý den obměňuje. Seznam dostupných položek v tomto případě čítá krom šatů, halenek, topů a různých typů bundiček – to vše až do velikosti XXXXL - také kabelky či boty. Co se týče ceny, ta je u všech položek stejná – pět liber (cca sto padesát korun).

A poštovné? Pět set korun nehledě přitom na počet kusů. Spojte se tedy s kamarádkami nebo známými a zahajte nákupy ve velkém stylu. Na další večírek pak můžete vyrazit od hlavy až k patě oblečená do Anglie.

2. Missrebel.uk.com

Ačkoliv si možná nepřipadáte příliš rebelsky, vězte, že oblečení, šperky a doplňky pocházející z těchto stránek neosloví jen mladou generaci. Ačkoliv zaměření obchodu je víceméně stejné jako v předchozím případě, liší se kvalita a cena. Zapomeňte nyní na pětilibrové šaty či boty, neboť cenová hladina, s níž se setkáváme v případě Missrebel, je o něco vyšší.

Šaty za jednadvacet, kožená bundička za pětatřicet a k tomu stylová kabelka schopná pojmout váš každodenní náklad za dvacet i méně liber? To vše budete mít doma zhruba do deseti dní, přičemž poštovné vás vyjde na necelých deset liber (tj. něco přes tři sta korun).

3. Shelikes.com

Do třetice všeho dobrého se podíváme na obchod, který je schopen své výrobky dopravit do České republiky za necelých osm liber. Výběr je více než rozmanitý, avšak cena tomu odpovídá, a tak zde úžasně levné produkty spíše nehledejte. I tak však cena, za níž britský internetový prodejce nabízí své oblečení, výrazně předčí cenu, za niž bychom podobné kousky sehnali v našich podmínkách.

Značka Shelikes návštěvníkům, čí spíše návštěvnicím, svých stránek nabízí jak základní kousky, které v žádném šatníku nesmí chybět, tak rafinované kousky odkazující na nejnovější kolekce světových návrhářů. Vybere si skutečně každý, přitom cena není přemrštěná. Slušivé boty s masivní platformou a podpatkem, které nyní okupují regály v londýnské nákupní ulici Oxford Street, pořídíte již za něco málo přes třicet liber.

Autor: Tereza Ticháčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video