Vlasy a nehty zpátky do formy - tipy, jak zachránit slabé vlasy a třepící se nehty | e15.cz

Vlasy a nehty zpátky do formy - tipy, jak zachránit slabé vlasy a třepící se nehty

ZDROJ: Ženy - E15

Františka Těšínská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Trápí vás roztřepené nehty nebo padající vlasy? Udělejte průvan ve s vém jídelníčku a doplňte jarní deficit vitaminů a minerálů. Které důležité látky vám chybí a kde je můžete načerpat?

Nacházíte vypadané vlasy ve všech koutech svého příbytku? Jste u kořene problému, tedy u jejich kořínků! „Koncem zimy si na vypadávání vlasů u nás v kadeřnictví stěžuje 52 % mužů, a dokonce až 75 % žen,“ upřesňuje majitelka kadeřnického salonu Vlasta Korbelová. „Nečekejte, že se vše v dobré obrátí po první pilulce s vitaminy. Vaše hříva začne vypadat zdravě teprve po dvou až třech měsících, kdy účinné látky zlepší krevní oběh v malých cévkách na hlavě a pak se dostanou ke kořínkům,“ upozorňuje kadeřnice. „Ke stabilizaci výživy ve vlasovém váčku doporučuji správnou stravu. Pokud jí nemáte dostatek, sáhněte dočasně po kvalitních doplňcích stravy.“

Nehty jako v bavlnce

Ani nehty v tomto období nebývají v nejlepší kondici. „Více než polovina žen u nás má problémy se správným růstem nehtů a jejich kvalitou,“ říká manikérka Martina z kliniky Esthesia. „Nehty opravíme jen na povrchu vtíráním vitaminu E nebo je při manikúře posilujeme v koupelích z teplého oleje, ale víc nesvedeme. Jejich zdravý růst začíná pod povrchem lůžka – u kořene. A na ten platí jiné ,páky‘.“

Zachraňte vlasy

Vlasy hromadně vypadávají hlavně v období, kdy vám chybí hořčík nebo zinek a křemík. Hořčík zabezpečuje společně s draslíkem rovnováhu mezi buňkami a vyskytuje se v sušeném ovoci, zelenině, víně, mořských řasách, kakau a obilninách. Hořčík a železo chybí i lámavým nehtům. Jejich třepení má na svědomí také nedostatek železa. Mezi oběma minerály musí být vyvážená souhra, protože se vzájemně podporují při vstřebávání a je potřeba dodávat je současně.

Podle průzkumů francouzských laboratoří trpí jedna ze čtyř žen nedostatkem železa, takže pokud se mezi ně počítáte, pochutnávejte si co nejvíce na meruňkách, sušeném ovoci, zelenině a vaječných žloutcích. Pevnost nehtů i vlasů vedle vápníku zajišťuje křemík, který je považovaný za buňkový cement. Jeho nejbohatším zdrojem v kosmetice je přeslička rolní, z které si můžete udělat i zábal na vlasy.

Autor: Františka Těšínská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery