Vlasy po létě chtějí (a potřebují) regeneraci! | e15.cz

Vlasy po létě chtějí (a potřebují) regeneraci!

Alena Klimková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přímé slunce, slaná voda a bazény s chlórovanou vodou. To vše mohlo zanechat nepříjemné následky na vašich vlasech. Ty jsou tak po letních měsících často rozštěpené, suché, křehké, neforemné a chybí jim i lesk.

Vlasy můžete mít po létě zničené i tehdy, když jste nebyli na dovolené u moře. Stačí totiž vlasy v létě čas od času vystavit prudkým slunečním paprskům a problém je na světě. Okamžitý návrat k původnímu stavu není možný, chce to hlavně úsilí a čas.

Krok číslo 1: Návštěvě kadeřníka

První, co byste měli koncem léta udělat, je navštívit kadeřníka. Ten vám zpravidla zastřihne rozštěpené konečky a doporučí kvalitní vlasové produkty, které byste měli pro podporu regenerace svých vlasů pravidelně používat.

Nezalekněte se ovšem, když vám kadeřník vlasy zastřihne o více centimetrů nežli obvykle. Po létě je to doopravdy nutné. Tato „oběť“ vám bude vynahrazena evidentně oživenými vlasy, které se pomaličku začnou vracet do své původní podoby.

Krok číslo 2: Dejte sbohem elektrickým pomocníkům

Službu svým vlasům prokážete i tehdy, když po nějakou dobu zapomenete na žehličky a kulmy. Vlasům, poničeným letním sluncem, nesvědčí ani fénování. Je-li přece jenom nutné, abyste si vlasy rychle vysušili fénem, myslete na to, aby se fén nacházel minimálně patnáct centimetrů od vaší hlavy a byl nastaven na vysoušení studených vzduchem. Jestliže nikam nespěcháte a zrovna se nacházíte v teple domova, bude určitě lepší, když vlasy necháte uschnout přirozeně.

Určitě byste se měli vyhnout razantnímu rozčesávání mokrých vlasů, rozumnější je mokrou hlavu jemně vysušit ručníkem. Dokud však nebudou vaše lokny zcela vysušené, neměli byste používat gumičky a sponky. S vlhkými vlasy byste neměli uléhat ani večer do postele.

Fénování vlasům nesvědčí.Autor: Ženy - E15

Krok číslo 3: Používejte pouze kvalitní kosmetiku

Důležitou roli v péči o vlasy samozřejmě hraje také kvalitní kosmetika. A to zejména šampony, kondicionéry, speciální balzámy a vlasové vody. Velmi účinné jsou především ty přípravky, které se vyrábí z extraktů rostlin – například z břízy, kopřivy, chmele, lnu a měsíčku.

Pro mytí vlasů kvalitním šamponem neexistují žádná pevná pravidla. Optimální je si hlavu umývat co druhý či třetí den. Před umýváním byste měli nejprve vlasy pročesat, abyste zabránili jejich pozdějšímu zacuchání. Poté je opláchněte teplou vodou, rovnoměrně po jejich délce naneste šampon a znovu omyjte vodou. Tento postup opakujte dle potřeby. Následně můžete nanést kondicionér nebo speciální balzám a za několik minut vlasy opět opláchnout.

Krok číslo 4: Vsaďte na masky a zábaly

Není výjimečné, že vám prudké sluneční paprsky přes léto narušily proteinovou strukturu vlasů a okradly je o vlhkost. Čím sušší momentálně vaše vlasy jsou, tím více vlhkosti jim budete muset pravidelně dodávat. Používejte proto regenerační šampony, masky, balzámy a olejíčky na konečky.

Jednou do týdne byste neměli určitě vynechat také vlasovou masku. Ideální je naplánovat si ji na víkend a nechat ji na vlasech působit přes celou noc. Výživnou masku si můžete vyrobit například tak, že smícháte 1 dl ricinového (nebo jiného výživného) oleje s 1 žloutkem, 2 polévkovými lžícemi medu a několika kapkami citronu. Poté ji naneste po celé délce vlasů, nezapomeňte přitom na kořínky. Vlasy s výživnou maskou zabalte do plastové pokrývky a ručníku. Bez nadsázky takto vaše vlasy dostanou regenerační bombu.

Krok číslo 5: Žijte zdravě

Abyste měli zdravé vlasy (nejenom po létě), musíte se zaměřit také na složení jídelníčku. Ten by měl obsahovat především aminokyseliny, které najdete třeba v ořeších, rybách a semenech, vitaminy skupiny B, C a E, a také vyvážené množství minerálů. Na tuzemském trhu je k dostání rovněž spousta doplňků stravy, které podporují zdravý růst vlasů a bojují proti jejich lámání, třepení a vypadávání.

Autor: Alena Klimková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video