Vysoká škola make-upu | e15.cz

Vysoká škola make-upu

Jan Homola

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Perfektní vzhled je snem nejedné ženy a zároveň fenoménem dnešní doby. Navštívili jsme proto pražskou školu Surface Professional Make Up, abychom vám přinesli reportáž z míst, kde učí, jak zdůraznit osobní atraktivitu každého, kdo o to stojí.

Doba a prostředí, ve kterém žijeme, přeje nejen připraveným, ale také těm, kdo dokážou zaujmout svým vzhledem. Kult krásy a dokonalé osobní estetiky je nám každodenně podsouván reklamou a napříč médii a nakonec o tom, že působivé vzezření nahrává sebevědomí a tím pádem pozitivně ovlivňuje život daného jedince včetně kariéry i úspěchu, nelze pochybovat – dokládá to řada studií i příkladů z běžného života kolem nás.

Vliv západní kultury je v tomto ohledu jednoznačný. Přestože nás poválečné rozdělení Evropy po několik desetiletí drželo striktně stranou největšího rozmachu průmyslu, jehož produktem je umělé dotváření lidské krásy, uplynulých dvacet let stačilo mnohé změnit.

Autor: Ženy - E15

Surface Professional Make Up School navštěvují jak kosmetičky a budoucí profesionální vizážistky, tak ženy, které mají zájem naučit lépe líčit samy sebe.

====Vizážistka není kosmetička====

Lidí, pro něž se zušlechťování těla směrem k dobovým ideálům stalo osobní metou, anebo prostředkem k podnikání, je stále více. Vedle kosmetiček a kadeřnic se pomalu, ale jistě dostává do povědomí Čechů také profese vizážisty, resp. vizážistky. Tedy odborně vzdělaných specialistů na vytváření make-upu, který nemusí vznikat pouze pro účely módních přehlídek, televizních show, či focení do společenských časopisů. Správně zvolené líčení přijde vhod i zcela běžným „smrtelníkům“, ať už v případě svatby, nebo jiné významné události.

Autor: Ženy - E15

Výuku ve škole vedou přední čeští vizážisté, jako je například Veronika Dědková, jejichž rukama procházejí české celebrity.

Chcete-li se těmto zdatnostem naučit, nabízí se vám dnes relativně široké spektrum možností, jež se liší kvalitou a samozřejmě i cenou. Pokud vás umění make-upu zajímá skutečně seriózně, je vhodné obrátit se na některou z profesionálních škol, jichž však v České republice dosud mnoho nenajdete. Surface Professional Make Up School, kterou jsme navštívili proto, abychom vám přinesli reportáž o tom, jak výuka vizážistů probíhá a co od ní můžete čekat, patří k naprosté špičce.

Autor: Ženy - E15

Účastníci pětidenního rekvalifikačního kurzu se naučí zpracovat efektní denní a večerní líčení. Vše je názorně předvedeno a vše si opakovaně sami vyzkouší.


Jen pro sebe, nebo profesionálně? Firma sídlí v centru Prahy, jen pár kroků od náměstí Míru a v nabídce kurzů pokrývá snad všechny kategorie zájemců o zvládnutí tajů kvalitního make-upu.

Autor: Ženy - E15

Pro absolvování není nutné vlastní vybavení. Veškerá dekorativní kosmetika a pomůcky pro zpracování makeupu jsou ve škole k dispozici v ceně kurzu.

Můžete se chtít pouze zdokonalit v osobním líčení sebe sama, objednat se na konzultaci vhodnosti používaných přípravků i stylu, anebo máte ambice vyšší a rádi byste se stali certifikovanými vizážisty, pak jsou připraveny profesionální kurzy, jež vás provedou specifickými podoblastmi této profese (fotomakeup, fashion make-up, svatební líčení, vlasová stylizace atd.). Příjemné prostory školy z těchto důvodů navštíví až 150 žen každý měsíc. Některé si odnesou osvědčení o zvládnutí profesionálních kurzů, načež začnou samy podnikat jako vizážistky, jiné odcházejí domů s doporučením, jak nejlépe zvládnout své vlastní denní a večerní líčení.
Autor: Ženy - E15

Jako figurantky při kurzech slouží najaté modelky, při rekvalifikačním kurzu ale nejčastěji samy účastnice, které se líčí navzájem, aby poznaly obě strany své nové profese.

Učí ti nejlepší

Účastníci kurzů jsou při výuce v rukou těch nejpovolanějších. Lektoři působící v Surface Professional Make Up School patří mezi přední české vizážisty, jejich rukama prochází přední osobnosti českého veřejného života i světové topmodelky. Samotná vrcholná zkušenost s make-upem však ještě neznamená, že je vizážista schopen své znalosti a postřehy vhodným způsobem předat. Při výběru lektorů se proto škola soustředí také na tento aspekt a najímá výhradně ty, u nichž se vhodně snoubí odborná zkušenost se schopností podat zajímavý a srozumitelný výklad.
====Redaktor – vizážista ====
}

Podle toho, jaký kurz a v jakém termínu si zvolíte, můžete se stát žáky například Pavla Bauera, Lucie Gibodové, Simony Bartové, Davida Šestáka, Veroniky Dědkové a dalších. Aniž byste to třeba věděli, setkáváte se s jejich prácemi velmi často na titulních stranách časopisů, na přehlídkách krásy, na reklamních billboardech nebo v televizi.

Autor: Ženy - E15

Pod dohledem lektora či lektorky každý během kurzu samostatně zpracuje několik různých makeupů dle zadání. Výsledky práce jsou na závěr vždy odborně posouzeny a zkorigovány.

Co nabídne rekvalifikační kurz?

Základní čtyřicetihodinový rekvalifikační kurz je určen všem, kdo se chtějí stát profesionálními vizážisty, aniž by byly nutné předchozí zkušenosti v oboru. Během pěti dnů výuky se účastníci naučí rozeznávat typy tváří a s pomocí make-upu vyzdvihnout jejich rysy i zkorigovat případné nedostatky. Postupně se takto proškolí v přípravě estetického základního make-upu, působivých očních stínů a malování rtů.

Autor: Ženy - E15

Součástí školy je i profesionálně vybavený fotoateliér, ve kterém si mohou vizážistky pořídit fotografie zpracovaných makeupů pro svoji profesní prezentaci (book).
Během kurzu je k dispozici veškeré potřebné vybavení, tedy líčidla i profesionální štětce. Účastnice (v drtivé převaze ženy), se líčí obvykle navzájem. Důvodem není uspořit na figurantkách, ale především to, aby tvůrce make-upu poznal obě strany své práce a dokázal se vcítit do modelky, na kterou je kosmetika aplikována. Při výuce je kladen maximální důraz na praktickou část. Každý tak během onoho týdne sám zpracuje hned několik různých make-upů, až po ten finální, na kterém v posledním dni během šedesáti minut odprezentuje nabyté schopnosti. Pokud se vše podaří, získá jako absolvent uznávaný certifikát (škola je akreditována Ministerstvem školství), který mu bezesporu přijde vhod při rozvíjení kariéry. Ještě podstatnější je ovšem kvantum vědomostí a postřehů, které na kurzu získáte v míře vrchovaté. V případě Veroniky Dědkové je třeba zmínit velmi vstřícný přístup, otevřenost a ochotu podělit se o vlastní know-how, které je tím nejcennějším artiklem.
Autor: Ženy - E15

V případě zájmu lze ve škole zakoupit kompletní vizážistické vybavení. Nejlepším absolventům pak Surface Professional Make Up School zajistí dokonce i první placené zakázky.

Co za to?

Ceny kurzů jsou samostatnou kapitolou. Pohybují se v rozpětí od necelých tří, do více než třiceti tisíc, přičemž počáteční rekvalifikační kurz, jenž je popisován v tomto článku, vyjde na sedm a půl tisíce korun. Vzhledem k tomu, že je regulérní vstupenkou do světa velkého byznysu s dekorativní kosmetikou, lze tuto částku vnímat jako zcela přijatelnou. Každému, kdo má talent s alespoň trochou průbojnosti, totiž kurz poskytne rychlý rozjezd s pravděpodobně vysokou návratností vložených investic.
Autor: Jan Homola
11. června 2010

—-

Více informací o Surface Professional Make Up School a aktuální nabídku kurzů naleznete na webu
http://www.surfacemakeup.cz.

 

Autor: Jan Homola

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video