Zábal v banánových listech: Exotika, která hýčká | e15.cz

Zábal v banánových listech: Exotika, která hýčká

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podmanivou vůni dálek a exotiky si můžeme dopřát i v našich zeměpisných šířkách. Atmosféru tropických ostrovů nám pomůže navodit novinka v nabídce welness služeb- exotická masáž a zábal v banánových listech.

Tato procedura se v nitru Oceánie předává z generace na generaci již více než 2000 let. Vydejme se spolu na podmanivou cestu do srdce Oceánie. V Tichém oceánu zde osamoceně leží souostroví složené z více než tří stovek ostrovů. Všechny tyto ostrůvky a atoly náleží jednomu státu, a to státu Matanit ko Viti, tedy Fidži. Tato kouzelná ostrovní země přestavuje tropický ráj uprostřed Pacifiku. Jen se zkusme zasnít, vlhký tropický vzduch provoněný solí, kakaem a citrusy hýčká naše smysly a my se oddáváme relaxaci.

Autor: Ženy - E15

Aromatické vůně vás příjemně naladí na relaxaci ještě před samotnou procedurou.

Tato exotická metoda má nejen navodit uvolnění, ale také zbavit tělo toxických látek, revitalizovat pokožku celého těla a zvýšit její elasticitu. Vaše tělo i mysl připraví na masáž tradiční aromatická vůně.

Nejprve je pokožka těla zbavena odumřelých kožních buněk jemným peelingem, který je prováděn přírodním kartáčkem. Pokožka je posléze rozmazlována, vetřením speciálního regeneračního másla ze stromu Dilo.


Autor: Ženy - E15
Autor: Ženy - E15

Zábal v banánových listech je oblíbenou novinkou hotelových wellness center i firem na zážitky.
Zdroj: Kouzelnydarek.cz, Kazduvdvur.cz

Domovinou této dřeviny je právě souostroví Fidži. Produkty ze stromu Dilo oplývají nevšedními léčebnými schopnostmi, ne nadarmo se dané dřevině přezdívá „strom tisíce ctností“. Příjemné prohřátí organismu v průběhu celé procedury zajišťují lávové kameny, které vám terapeutka vloží do dlaní a pod chodidla.

Po ovinutí těla prostěradlem přichází na řadu samotný zábal do banánových listů, které jsou dováženy přímo z Oceánie. Zatímco je vaše tělo hýčkáno banánovými listy a vaše mysl se oddává relaxaci, terapeutka se ujme péče o vaše vlasy a pokožku hlavy. Jemně do pokožky a vlasů vpracuje masážní olej, který vlasové vlákno vyživí a dodá mu lesk.

Autor: Ženy - E15

Kokosový olej je jeden z nejoblíbenějších olejů na masáže pro své hydratační, zvláčkující i regenerační účinky.

Daná welness procedura má řadu léčebných a regeneračních efektů. Pomáhá odstranit starou suchou pokožku a navrací ji mladistvý vzhled, zvyšuje její elasticitu a posílí pojivovou tkáň. Rovněž přispěje ke zlepšení prokrvení pokožky, a k vyloučení toxinů z těla. Banánové listy ve spojení s máslem ze stromu Dilo zajistí hloubkové vyčištění pórů a zejména důkladnou hydrataci pokožky. V neposlední řadě celá metoda vyživí pokožku vitamíny A, B, C, E, a podpoří vitalitu vlasové pokožky a dodá vlasům zdravý a lesklý vzhled.

Celá procedura trvá hodinu až hodinu a půl, podle nabídky konkrétního welnesscentra a její cena začíná zhruba na 1500 Kč. Pokud ji budete hledat přes internet, zjistíte, že tato procedura je také oblíbenou novinkou v nabídce firem nabízejících zážitky, které nabízejí tuto welness novinku v místech po celé České republice. Cena jeden a půl hodinové procedury se ovšem v tomto případě může vyšplhat až na částku kolem tří tisíc korun.

Pokud se chcete nechat hýčkat, ale přesto nějakou korunku ušetřit, bude tedy lépe vyhledat si konkrétní wellness centrum napřímo. Využít k tomu to účelu můžete např. internetový katalog fitness a wellness center Fitkastudia.cz , ve kterém si  můžete vyhledat welness centra, nabízející vámi požadovanou proceduru i podle žádané lokality.

Stejně tak, jako se příroda probouzí po zimním spánku, probuďme i my naše smysly a nechme se na vlnách relaxace zanést až do exotických dálek.

Autor: Vendula Kochanová
25. února 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video