Zabalte se do mořských řas | e15.cz

Zabalte se do mořských řas

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mořské řasy jsou již po staletí ceněnou potravinou, která vyniká celou řadou minerálních látek, vitamínů a také rozpustné vlákniny. Jsou však známy i pro své další blahodárné účinky, které pomáhají regenerovat a zkrášlovat naše tělo i zvenčí.

Mořské řasy se hojně využívají v kosmetickém průmyslu nejen na známé a běžně používané masky, ale také na zpevňující a zeštíhlující zábaly. Řeč bude konkrétně o zábalu Thalaspa.

Hlavní složkou zpevňujícího zábalu jsou, jak jinak, než mořské řasy, konkrétně druh Laminaria Digitata, který se řadí do skupiny hnědých řas. Laminaria je bohatá na draslík, jód a minerální soli. Své zelené a červené „kolegyně“, které se spíše využívají v kuchyni, trumfne tato zelená řasa na poli kosmetiky a zábalů na problematické partie těla.

Autor: Ženy - E15


V zábalu Thalaspa je velmi jemně namletá Laminaria kombinovaná s dalšími účinnými látkami, jako je kofein, mentol, či rozmarýnový olej. Kofein je nám, které se snažíme bojovat za pevnější pokožku bez celulitidy, dobře známý. Jeho stimulačních účinků se využívá v celé řadě krémů a emulzí, které pomáhají bojovat s pomerančovou kůží. Rozmarýnový olej zase pomáhá oživovat pokožku, která ztratila pružnost a vitalitu. Olejíček rovněž pozitivně působí na prokrvování pokožky, látkovou výměnu, ale připisují se mu i účinky, jež urychlují odbourávání tukových buněk. Společně s mentolem, který dodá příjemnou svěžest, tvoří látky doslova výživný, zpevňující koktejl pro naši pokožku.

Zábal Thalaspa je zhruba hodinová procedura, která je zacílena na dva hlavní problémy. Jednak se zaměřuje na oslabenou pokožku těla, trpící projevy celulitidy a ochablosti a dále bojuje s nevzhlednými tukovými polštáři. Velmi často je zábal kombinován s lymfodrenáží, která pomáhá k detoxikaci organismu a je již tradičním pomocníkem v boji proti pomerančové kůži. Samotnému zábalu zpravidla předchází peelingová masáž s pravou mořskou solí.

Autor: Ženy - E15


Zábaly nejrůznějšího typu jsou velmi běžnou kosmetickou procedurou. Je však třeba dodat, že jejich účinek by měl být spíše podpůrný a není samospasitelný. Pokud se chceme zbavit celulitidy či přebytečných centimetrů bude to běh na dlouhou trať a od samotného zábalu nemůžeme čekat zázraky.

Vhodné je věnovat se pokožce trpící pomerančovou kůží i doma. Výbornou metodou je pravidelná masáž, například dřevěným kartáčem a střídání horké a studené vody při sprchování. Účinné jsou i domácí zábaly – například ze skořice, kávy, zázvoru a tělového oleje, či mléka. Doslova mantrou snad všech, kteří chtějí zatočit s celulitidou, a centimetry navíc by se mohl stát slogan: zdravá životospráva, pitný režim a pohyb, pohyb a zase pohyb.

Autor: Vendula Kochanová
29. dubna 2011

0:normal690:true:true


KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video