Zaostřeno na pokožku nohou | e15.cz

Zaostřeno na pokožku nohou

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pedikúra není záležitostí pouze estetickou, ale může nám ušetřit starosti se zarůstajícími nehty na nohou či s rozpraskanými patami. Představíme vám inovativní metodu Diamond Art, jejíž autorkou je známá česká pedikérka Hana Kvisová.

Svědomitě pečujeme o naši pleť, vlasy či figuru. Přiznejme si však, že péči o chodidla občas trochu zanedbáváme. Přitom, není většího kontrastu, než okoralá kůže na patě vykukující s krásných letních sandálků.

Metoda Diamond Art je kombinací klasické, tedy mokré a suché pedikúry. Dá se říci, že si z každé vzala jen to nejlepší. Klasická pedikúra se provádí již desítky let, a je tradiční metodou úpravy pokožky nohou, která vychází z domácí péče. Nohy se nejprve naloží do vodní lázně se změkčujícími přísadami. Koupel zabere asi deset až dvacet minut. Pokožka chodidel za tuto dobu krásně změkne a z jejích pórů se uvolní nečistoty.

Po příjemné koupeli začíná samotné odstranění přebytečné kůže a otlaků pomocí žiletky či skalpelu. Při suché pedikúře odpadá fáze zvlhčení pokožky a rovněž se nepracuje se skalpelem ani žiletkou. Proto je suchá pedikúra považována za bezpečnější a šetrnější. Manipuluje se při ní se speciální bruskou, která jemně obrušuje ztvrdlou kůži. Metoda je tedy vhodná i pro diabetiky a ty, kteří trpí plísněmi.

Autor: Ženy - E15


Pedikúra Diamond Art zahrnuje, jak fázi koupele, tak následného jemného obroušení. Revitalizující koupel navodí příjemný pocit, uvolní a změkčí pokožku našich nohou. Hlavní fáze celé kůry spočívá ve velmi šetrném, nicméně účinném obroušení nohou profesionální vysokorychlostní frézkou. Jak již název celé metody napovídá, frézka využívá diamantových nástrojů.

Díky tomu je pokožka nohou a zejména problematických pat vybroušena k dokonalé hladkosti, která je jinou metodou nedosažitelná. Pedikúra Diamond Art má ještě jednu nespornou výhodu a to, že hladká pokožka vám vydrží nesrovnatelně déle, než při klasických formách pedikúry. Proto není nutné navštěvovat pedikérku tak často.

Diamontovou péči o nohy si v současnosti můžete dopřát pouze v jediném kosmetickém salonu v ČR. Za dané ošetření zaplatíte nevelkou sumu 300 Kč, v případě ošetření většího rozsahu až 360 Kč.

Doufejme, že i ostatní kosmetická centra objeví tuto novou inovativní metodu a my se budeme moci nechat zkrášlovat ve všech koutech naší republiky.

Autor: Vendula Kochanová
17. září 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video