Zářijové módní tipy: Kde můžete čerpat inspiraci pro svůj šatník | e15.cz

Zářijové módní tipy: Kde můžete čerpat inspiraci pro svůj šatník

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Baví vás móda a chcete mít přehled v nejnovějších módních trendech? Nebo jen hledáte inspiraci pro obnovení či oživení svého šatníků. V nadcházejích měsících se sešla řada inspirativních módních událostí, které vás jistě zaujmou.

Open Space Market

6. - 8. září 2013, Místodržitelský palác Moravské galerie v Brně

Třídenní výběrový trh české nezávislé módy a designu Open Space Market již podruhé představí to nejlepší z české nezávislé módy a designu.

Open Space Market pořádá módní značka Lovemusic ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně a vstup je zdarma.

Open Space MarketAutor: Ženy - E15

„S pořádáním módních trhů máme bohaté zkušenosti díky našim úspěšným trhům nezávislé módy Holešovice Fashion Market a Factory Fashion Market. Open Space Market je rovněž koncipován jako prodejní přehlídka originálních výrobků z dílen českých a slovenských tvůrců, naším cílem je ale posunout nabídku trhu směrem k exkluzivnějším návrhářům a designérům. Tomu odpovídají i reprezentativní prostory Místodržitelského paláce, ve kterých se událost uskuteční,“ uvádí organizátorka Kateřina Hanko Pletichová.

Akci doplní na nádvoří Místodržitelského paláce doprovodný program s workshopy, hudebními i tanečními vystoupeními a módními přehlídkami.

Více na: novetrhy.cz

Módní Chodov

7. září - 4. Října 2013; OC Chodov, Praha

Originální program Módní Chodov ve stylu světových „Fashion Weeks“ připravilo pro své zákazníky Centrum Chodov.

Každý týden od 7. září do 4. října bude věnován jedné z předních módních destinací - italskému Milánu, americkému New Yorku, britskému Londýnu nebo francouzské Paříži - a značkám, které v centru tato města a země prezentují.

Módní ChodovAutor: Ženy - E15

Návštěvníky čeká řada módních přehlídek, na nichž kromě krásných modelů uvidí i známé české modelky - např. Elišku Bučkovou, Terezu Chlebovskou, Anetu Viegnerovou či Lucii Křížkovou (Váchovou)

Souběžně je připraven také bohatý tematicky laděný zábavný program společně s netradičními doprovodnými aktivitami a soutěžemi.

Tváří a ambasadorkou kampaně Módní Chodov se stala světová topmodelka Tereza Maxová. V blízké době proto budou moci návštěvníci centra také podpořit její nadaci nákupem výrobků oblíbené charitativní kolekce TERIBEAR.

Více na: centrumchodov.cz

Módní přehlídka Marco Mirelli

11. září 2013, Hotel Kempinski, Hybernská ulice, Praha

Nová značka exkluzivních pánských obleků Marco Mirelli přichází na český trh. Kolekce modelů inspirovaná slavnými filmovými postavami bude k vidění ve středu 11. 9. v Hotelu Kempinski v Hybernské ulici v Praze. Filmovou atmosféru dokreslí klavírní show Jozefa Hollého. Akci moderuje Jiří Korn.

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend

18. až 22. září 2013, Pařížská ulice, Praha

Jedna z největších módních událostí v ČR, Prague Fashion Weekend, je zaměřena především na podporu a prezentaci českých módních návrhářů a značek. Tento rok se PFW stal součástí sítě mezinárodních fashion eventů pod hlavičkou Mercedes-Benz. Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend nyní stojí po boku Mercedes-Benz Fashion Week Berlin, New York nebo Madrid.

V současné době je do projektu přihlášeno přes 30 českých designérů, celá řada zajímavých značek a několik uměleckých škol. Na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu uvidíte například Jakuba Polanku, Kateřinu Geislerovou, Hanu Stocklassovou (boheme), Petru Balvínovou, Hanu Havelkovou, Janu Minaříkovou, Pavla Brejchu, Vladimíra Staňka a další, ze značek se pak budou prezentovat mimo jiné Simple Carollinum Concept Store, Dušní 3 nebo Fashion & Soul.

Tváří letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend je slovenská topmodelka Viera Schottertová, která patří k nejúspěšnějším česko-slovenským modelkám a během své kariéry jediná slovenská modelka nafotila více než 50 světových kampaní, mezi nimi například pro Chanel, Armani, Gant či Victoria’s Secret. Pozvání na akci již přijala řada významných hostů, mimo jiné světově proslulý návrhář obuvi Jimmy Choo.

Více na: starscom.cz

Přehlídka kolekce Jany Minaříkové Jaro 2014 - Ráno s Tebou

20. září 2013, Malá scéna Mercedes Benz Prague Fashion Weekend , Štencův dům, Salvátorská 8, Praha 1

Uvidíte premiéru ležérní, velmi ženské kolekce s prvky mužského šatníku. Vyjadřuje náladu nedělního rána nabitého energií a vonícího čerstvým pečivem. Jana podle svých vlastních slov navrhuje “módu pro ženy, které si jsou vědomé samy sebe, svých předností i nedostatků. Pro ženy, které se mají rády, vědí, co chtějí, a oblékají se pro svůj dobrý pocit. Pro ženy, které ocení, že oděv zdůrazňuje jejich osobnost a nevnucuje jim, jaké mají být.

"TOP STYL - Luděk Hanák a jeho hosté"

4. října 2013, DK Mohelnice

Už 19. rokem se v Mohelnici koná tradiční módní přehlídka známého českého návrháře Luďka Hanáka s názvem TOPSTYL.

Top StylAutor: Ženy - E15

Mimo nové autorské kolekce návrháře budete shlédnout tvorbu dalších předních českých designérů: Beaty Rajské, Petra Kaloudy, Libora Komosného, Martina Čapka, Yvony Leitnerové, Ivety Řádkové nebo Lucie Jílkové.

Za zmínku stojí také účast našich předních modelek a MISS, tentokrát v čele s Českou Miss Earth 2013 Monikou Leovou a Innou Puhajkovou. Večerem bude provázet Miluše Bittnerová.

Více na: ludekhanak.com

Grace'n'Glamour - tváří v tvář českým návrhářům

30. listopadu, Hotel Mandarin, Praha

Módní událost Grace'n'Glamour představuje na naší módní scéně kontrast k již zavedeným akcím. „Grace’n’Glamour nemá ambice být masovou akcí a konkurovat v této oblasti již zavedeným a úspěšným projektům. Jako všechny náročné milovnice módy chceme mít možnost vybírat si nejenom z drahých kolekcí známých módních značek. A máme velkou radost, protože většina návrhářů vystavujících na dřívějších G’n‘G s námi chce jít touto cestou dál. Proto jsme se rozhodly k pokračování ještě v tomto roce,“ říká jedna z autorek projektu.

Grace'n'GlamourAutor: Ženy - E15

Původní myšlenka vybudovat tradici setkávání designérů s náročnými milovnicemi autorské módy se setkala s úspěchem u designérů a módních značek i u účastnic, a tak se takto prodejní prezentace originálních oděvů, šperků a doplňků bude v listopadu konat již počtvrté.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video