Zelený jíl v kosmetice | e15.cz

Zelený jíl v kosmetice

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zelený jíl se používá k odstranění odumřelých buněk, ke zjemnění a omlazení pokožky, umí také pročistit zažívací trakt a ulevit při revmatismu a svalových křečích.

Zelený jíl (argile verte) je prastarý prostředek používaný po staletí nejenom v lidské, ale i živočišné říši. Má široké uplatnění nejenom v kosmetice, ale i při regeneraci našeho trávicího traktu.

Pleťová maska
Zelený jíl obsahuje množství minerálních látek a stopových prvků, kterými můžete zásobit vaši pokožku. Pro tyto účely si připravte masku a to tak, že v nekovové misce (zelený jíl nesmí přijít do styku s kovem) rozmícháte 2 polévkové lžíce jílu s vodou (nejlépe balenou, ne chlorovanou z kohoutku) tak, aby vznikla konzistence, která při nanesení na pokožku z ní nesteče. Pozor, při rozmíchávání jílu také nesmíte použít kovovou lžičku, ale například dřevěnou špachtli nebo umělohmotnou lžičku. Směs necháte působit 15-20 minut a poté ji smyjete vlažnou vodou.
Tuto směs můžete používat nejenom na obličej, ale na celé tělo, má regenerační účinky, důkladně čistí, působí preventivně proti vráskám, pomáhá při akné, vyrážkách, svědění, lupénce, osvěžuje unavenou pokožku.
Zelený jíl můžete používat také jako zábal na vlasy. Zlepšuje jejich kvalitu, má dobrý vliv na růst vlasů a pomáhá při potížích s lupy a svěděním.

Koupel
Velkou hrst práškového jílu promíchejte s vodu ve vaně a v této směsi relaxujte dvacet minut. Tato koupel vám zrychlí metabolismus, pomůže při kožních potížích, při revmatismu, při únavě, pomáhá při svalových křečích a poúrazových stavech.

Očista střev a trávícího traktu
Stav vaší pokožky úzce souvisí se stavem vašich střev a trávicího traktu. Pokud pročistíte vaše střeva, zlepší se také stav vaší pokožky při vyrážkách, akné, ekzémech. Toho docílíte samozřejmě zdravou stravu a vyváženým jídelníčkem, ale i očistou organismu, která se dá provádět různými způsoby. Jedním z nich je také použití zeleného jílu, který odvádí z těla toxiny, ničí viry a bakterie, čistí a chrání sliznice. Jíl se v těle nestřebává, ale přirozeně se z těla vyloučí. Čajová lžička se pije rozmíchaná ve vodě dle návodu.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video