Zpevnění prsou na několik způsobů | e15.cz

Zpevnění prsou na několik způsobů

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pěkná, pevná a dobře tvarovaná prsa upoutají zrak nejednoho muže a vám dodají tolik potřebnou sebejistotu. Jak tohoto ideálního stavu dosáhnout a jak jej udržet? Možností je několik.

Přirozená pevnost prsou obvykle velice snadno odchází se zvyšujícím se věkem, odrozenými dětmi, pohodlným způsobem života a velkými výkyvy v tělesné hmotnosti. Toto jsou fyziologické procesy, kterým se mnohdy nedá jednoduše vzdorovat. Lze ale určitými postupy zmírňovat jejich negativní následky pro vaše prsa.

Kupujeme podprsenku. 4 rady, jak vybrat tu správnou právě pro vás

Přirozená pevnost prsou často časem odchází.Autor: Ženy - E15

Cvičení není mučení


První věc (kromě operace), která každou ženu ohledně pevnosti prsou napadne, je cvičení. To bývá také tím nejúčinnějším nenásilným způsobem, jak dosáhnout dobrého výsledku.
 
Je ale třeba na úvod zmínit fakt, že prsa jsou tvořena především tukem. Cvičením posílíte prsní svaly, které se pod tukovou vrstvou nacházejí. Jakékoli posilování těchto svalů tedy není samospasitelné a pevná, plná a vytvarovaná ňadra vám jednoduše na 100 % nezajistí.

Nicméně prsní svaly tvoří pomyslný základ, na kterém se dá stavět. Jakým způsobem je procvičovat, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků? Vhodný je téměř jakýkoli sport, při němž vyvíjíte fyzickou aktivitu v horní části těla. Nabízí se tak především posilovna, které se jen stěží vyhnete, pokud to myslíte s cvičením vážně. Velice dobré výsledky přináší plavání, kde krom hrudníku zabíráte prakticky všemi svaly na celém těle. Dobře poslouží i např. tenis, volejbal, basketbal a další sporty.

Cviky doma i v posilovně


Mezi základní cviky na prsní svaly, které můžete provozovat v posilovně i v domácím prostředí, patří staré dobré kliky, resp. jejich dámská varianta.

Kliky představují jeden z nejúčinnějších způsobů budování a zpevňování prsního svalstva. Deset až dvacet kliků ve třech či čtyřech sériích denně dělají skutečně divy. Pokročilejší z vás je mohou nahradit v posilovně tzv. bench pressem, kdy si lehnete zády na lavičku a spouštíte si na hrudník s širokým úchopem dlouhou činku, abyste ji poté s výdechem vytlačily opět nahoru.

Velice účinný cvik je rozpažování rukou se závažím. To v posilovně představují jednoruční činky, které doma můžete nahradit klasicky lahvemi naplněnými vodou.

Autor: Ženy - E15

 
Lehněte si opět na záda na lavičku, ruce předpažené směrem vzhůru kolmo k tělu a pomalu je začněte pouštět směrem dolů do rozpažení. Během pohybu lokty ohýbejte jen velice mírně. Z nejnižší možné pozice pak s výdechem vraťte ruce zpět do původní polohy. Cvik můžete obměnit sklonem polohovatelné lavičky. Čím svisleji je, tím více posilujete hořejšek prsních svalů a práci postupně přebírají ramena.

Krémy a masáže


Jak bylo zmíněno, pouhé cvičení vám pevné poprsí nezajistí. Plnost a vzpřímené postavení svaly zajistit nedokážou. Velkým problémem je volná a neelastická kůže, která dovolí prsům poklesnout.

Kůže dostává nejvíc zabrat velkými výkyvy hmotnosti a také samozřejmě těhotenstvím a kojením. Doporučuje se proto pravidelně prsa masírovat, čímž dochází k dostatečnému prokrvení a zásobování kůže výživnými látkami. To můžete provádět jak sama, tak i za pomoci odborníků ve specializovaných salónech.

Autor: Ženy - E15


Ženských problémů si samozřejmě všimly i kosmetické a farmaceutické firmy, které zaplavily trh nejrůznějšími prostředky, které mají pevnosti prsou pomoci.

Jejich účinnost je rozporuplná, stejně jako reference jednotlivých uživatelů. Některé ženy je odmítají coby nefunkční, jiné na ně nedají dopustit. Do jisté míry zde zřejmě působí i placebo efekt. Nicméně výběr mastí a gelů je široký a za zkoušku stojí. Jejich aplikace se doporučuje po osprchování studenou vodou, která prsa dostatečně probudí k životu.

I na nůž může dojít


Pokud se zabýváme zpevněním prsou, nelze nezmínit i zákrok plastického chirurga, který bývá v poslední době velmi vyhledávaným řešením ženských kosmetických problémů. Pro zvýšení pevnosti i polohy prsou se používá tzv. modelace prsou, neboli mammaplastika.

Zákrokem v podstatě dochází k odebrání nadbytečné kůže a rovněž se redukuje část mléčné žlázy. Nejedná se o žádné silikonové záležitosti. Velikost prsu se zákrokem dokonce zmenší. Každý muž vám ale potvrdí, že jsou lepší menší pevná prsa, než ty větší a povadlá.

Je to však invazivní akt, po kterém nutně zůstanou jizvy. Ty ale obvykle mívají povahu krátkých a tenkých čárek, takže vizuální dojem nikterak nekazí. Operace se provádí v celkové narkóze a doba hospitalizace se pohybuje mezi jedním až dvěma dny, takže se jedná o poměrně rychlou proceduru.
 
Rekonvalescence trvá zhruba dva týdny, přičemž náročnější fyzickou práci budete moci provádět až po jednom měsíci. Cena za tento zákrok začíná zhruba na 25 tisících korun, přičemž její zvýšení závisí na konkrétním stavu prsou, délce hospitalizace a také na věhlasu kliniky.

Autor: Josef Kraus
25. června 2009

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video