Zvládněte mytí vlasů na jedničku: 3 kroky ke krásným vlasům | e15.cz

Zvládněte mytí vlasů na jedničku: 3 kroky ke krásným vlasům

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Máte často mastné vlasy? Špatně se rozčesávají nebo nedrží ten správný tvar? Než začnete obviňovat kvalitu svých vlasů, tak si přečtěte naše rady, jak správně zvládnout techniku jejich mytí, protože cesta ke krásnému účesu často začíná v koupelně pod sprchou.

Zvolte správný šampón

Vhodný výběr šampónu a kondicionéru je základ a může být docela věda.„Šampón by neměl obsahovat silikony, které obalují vlasy a tím je zatěžují. Máte-li spíše mastné vlasy, nepoužívejte zvlhčující šampóny a ty, které jsou určené pro vlasy na barvení. Hydratační šampony se hodí na suché vlasy. Naopak jim nesvědčí šampóny s přídavkem sulfátu, který je vysušuje. Máte-li spíše zplihlé vlasy, dejte si pozor na šampóny dva v jednom, které vlasy zatěžují. Určitě nejsou vyhozené peníze pořídit si šampón z profesionální řady. Příliš levné šampóny se nevyplatí, protože obsahují barviva s nekvalitními látkami a výživné složky jsou nahrazeny výraznou vůní,“ říká Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz. Pokud si nejste jistá, poraďte se o výběru vlasové kosmetiky se svým kadeřníkem.

Před mytím se "učešte"

Ještě než sizačnete vlasy mýt, pořádně pročešte je pročešte a vykartáčujte. Tím z vlasů vyčešete nečistoty, vypadané vlasy i odumřelé buňky.

Vlasy si důkladně namočte pod tekoucí vlažnou vodou (neměla by být příliš horká ani příliš studená) a poté šampón. Jeho množství záleží na délce vlasů - u krátkých vlasů stačí dvě kávové lžičky, u dlouhých vlasů množství přizpůsobte - můžete i promíchat s trochou vody.

Šampón zásadně aplikujte z dlan a nanášejte jemně po celé délce vlasů. Pokud si myjete vlasy méně než jednou za dva dny, umyjte vlasy dvakrát za sebou, abyste dokonale smyli veškerou nečistotu i odumřelé kožní buňky. Při běžném každodenním mytí stačí umýt jednou dávkou.

Dlouhé vlasy potřebují kondicionér

Pokud máte dlouhé vlasy, potřebujete kondicionér, i tady však platí určitá pravidla. Trpíte-li na mastné vlasy, vynechejte kořínky u hlavy. Pokud máte velmi jemné vlasy, místo kondicionéru aplikujte nesmývatelné přípravky pro větší objem.

Nejlepší je nanášet kondicionér od konečků vlasů a samoržejmě důkladně smýt. Špatně vymytý šampón a kondicionér způsobí, že vlasy budou i po umytí nehezky zplihlé a mastné. Na oplachování nepoužívejte příliš horkou vodu, lepší je vlažnější, která dodá lesk.

Po umytí vlasy zbytečně ručníkem nedrhněte, ale pouze je jemně promačkejte po celé délce vlasů a udělejte volnější turban.

„Na rozčesání mokrých vlasů nepoužívejte husté kartáče, stačí hřebeny se širokými zuby. Použít také můžete populární kartáč Tangle Teezer určený na šetrné rozčesávání mokrých vlasů, Rozhodně nechoďte spát s mokrými vlasy. Je dobré nechat vlasy trochu přirozeně uschnout a poté dosušit fénem studeným vzduchem. Horký vzduch z fénu aktivuje maz a vlasy se budou rychleji mastit. “ doporučuje závěrem Iveta Slavíková.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video