11 tipů, jak začít hubnout už dnes! | e15.cz

11 tipů, jak začít hubnout už dnes!

ZDROJ: Ženy - E15

Vivienne S.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stále toužíte zhubnout pár kilo, ale stále nevíte jak na to? Třeba vám pomůžou naše užitečné tipy...

Snižte příjem kalorií (a začněte se hýbat)

Zkuste snížit příjem o 3500 kalorií týdně. To znamená 500 kalorií denně. Není to lehké, a proto si pomozte tím, že snížíte příjem o 250 kalorií denně a dalších 250 spálíte cvičením. Pokud vás neláká fitko ani jiné sporty, perfektní výsledky přináší například 30denní cvičení rozdělené na 3 levely obtížnosti (každý z nich cvičíte deset dní) podle videí s Jillian Mitchels! Cvičte každý den půl hodiny doma u TV a věřte, že výsledky (hlavně ztráta cm v pase, v obvodu stehen, apod.) se rychle dostaví, což je rozhodně motivující!

Měřte se

Často se stává, že i když kila na váze stojí, obvod vašich kritických míst se přesto zmenšuje a postava se tvaruje do správných křivek!

Dopřávejte si dostatek zeleniny

Při každém jídle polovinu talíře zaplňte zeleninou, nebo salátem. Lehce tak splníte denní dávku pěti porcí zeleniny a výrazně snížíte kalorickou hodnotu celého pokrmu!

Nehladovte

Pokud snížíte příjem kalorií denně drasticky pod 1 200, tělo se přepne do módu „hladovění“, vy budete trpět hlady a navzdory tomu se hubnutí zastaví! Nedělejte to!

Pijte vodu

Voda je dokonalý pomocník při hubnutí! Je zadarmo a přitom je doslova k nezaplacení! Vyřaďte zcela (zkuste to pro začátek třeba na týden) džusy, štávy a limonády. Vypijte denně alespoň 2,5 litru čisté neperlivé vody. Pití vody před jídlem zaručí, že toho sníte méně. Ovoce s velkým obsahem vody vás zase snadno nasytí a nepřiberete. A další plus - přestanete mít „chutě“!

Selhali jste? Nevzdávejte to!

Přejedli jste se nebo snědli kus dortu? Nevyčítejte si to ani v panice nezahajujte hladovku. Pokračujte dál ve svém režimu tak, jako by se nic nestalo. Jedině tak zabráníte nekonečnému kolotoči dieta– selhání–jojo efekt.

Napínejte svaly, kdykoli to je možné

Když stojíte ve frontě v samoobsluze, sedíte v práci nebo sledujete televizi, jemně, ale pevně stahujte a pak uvolňute břišní a hýžďové svaly, zas a znova, je to rychlý a příhodný trénink.

Snídejte

Naučte se snídat! Energii máme i bez snídaně ve svalech, kde je ale potřebná pro svalovou práci, takže se nedostane do krve a jater, ze kterých se doplňuje do krve cukr. To způsobí, že se naše tělo naučí šetřit a zpomalí náš metabolismus. Druhým důsledkem bývá, že si tělo zajistí energii ze stresových hormonů, následkem toho, nejsme pocitově „v pohodě“, ale vymizí náš pocit hladu třeba až do pozdního odpoledne. Takový člověk se většinou pořádně nají až večer, kdy se ale zase jeho energie uloží do tuků. Oproti tomu ti, co pravidelně snídají, musí pravidelně jíst a jejich metabolismus tak optimálně funguje a je připraven pro případnou redukci váhy.

Zajímejte se...

Čtěte, studujte, hledejte nové informace. Zajímejte se o novinky ze zdravé výživy, fitness a hubnutí. Používejte různé internetové nástroje na počítání kalorií, vedení stravovacího deníčku, přihlaste se do diskusí apod. Čím více vás bude hubnutí bavit, tím lépe vám také půjde!

Jíte, když máte opravdu hlad?

Zkuste každý den zaznamenávat své pocity a nálady ve chvíli, kdy se rozhodnete jíst. Pomůže vám to zjistit, kdy a v jakých situacích máte tendenci se přejídat, popř. zahánět stres sladkostmi.

Zkuste odlehčovací dny 5:2

Na vzestupu je popularita diety zvané pět ku dvěma, na kterou vsadila například herečka Liv Tyler, herec Ben Affleck, zpěvačka Beyoncé a modelka Christie Turlington. Princip je jednoduchý – pět dní jíte normálně, dva dny příjem radikálně omezíte s tím, že by nemělo jít o dva po sobě jdoucí dny. Odborníci vcelku nic nenamítají, odlehčovací dny podle nich trávení i zdraví prospívají.

Autor: Vivienne S.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video