4 rady, jak skoncovat s podzimní únavou | e15.cz

4 rady, jak skoncovat s podzimní únavou

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podzim je pro nás nejen obdobím pouštění draků a pečení brambor na ohníčcích, ale také zátěží pro náš organismus. Mnoho z nás pociťuje na podzim únavu, bolesti hlavy, ospalost, někdy i deprese. Co s tím?

Vše souvisí s přírodou i s tím, že po létě se v našem těle nahromadily škodliviny, které je nyní potřeba dostat z organismu pryč neboť právě ty nám potíže od ospalosti až po deprese způsobují. Abychom si podzim užili a nebyli omezeni zdravotními neduhy, začněme včas s organismu, která našemu tělu opět dodá potřebnou energii a vitalitu. Stačí dodržet jen několik základních rad a uvidíte, že chybějící energie se znovu vrátí.

Jak skoncovat s podzimní únavou?

1. Správné stravování

Rozvrhněte si stravu pravidelně do 4 – 6 menších porcí a přidejte do jídelníčku lehčí jídla, zeleninu, ovoce, ryby nebo kuřecí maso. Základem je vydatná snídaně, která vaše tělo nastartuje, večeře by měla pak být o polovinu menší než oběd. Zejména odpoledne a večer pak již omezte konzumaci sladkostí.

2. Dodržování pitného režimu

V létě nám jde dodržování pitného režimu tak nějak samo od sebe, ale i na podzim je důležitý přísun tekutin v dostatečném množství. Optimální příjem dospělého člověka jsou 2,5 – 3 litry tekutin denně. Ideální je samozřejmě čistá voda, ale vhodné jsou i minerálky, ovocné nebo zeleninové šťávy či zelené čaje bez cukru.

3. Detoxikace

Hodí se už na začátku podzimu, aby se vyplavily pryč z těla všechny škodliviny, které se v něm nahromadily během léta. Detoxikace těla je jedním z kroků ke spokojenému prožití chladných měsíců a zvládnutí podzimního shonu.

Kromě zdravé stravy a poctivého pitného režimu je jednou z možností, jak se postarat o rychlejší odplavení škodlivých látek z těla tzv. lymfatická masáž. Lymfatické masáže se obvykle doporučují při léčbě otoků, jako regenerace po sportovních výkonech, při migrénách, ke zlepšení stavu aknózní pokožky, ke zmírnění či prevenci celulitidy, k prevenci křečových žil i k dosažení lepších výsledků po liposukcích.

Vyzkoušet můžete také například pití zelené kávy, tedy kávy ze zrn kávovníku, která nebyla pražena ani jinak upravena, a jsou tak bohatá na antioxidanty. Detoxikace je zásadní i pro zdárné hubnutí, které je rovněž možné podpořit instantní zelenou kávou s kokosem, který navíc vaše tělo přivede na vzpomínky na léto.

4. Pravidelné procházky

Nejen že podzimní příroda a její barvy nabízejí spoustu důvodů proč ji vidět, ale procházky na čerstvém vzduchu v přírodě nám především dodají energii a hned se nám lépe myslí i pracuje. Užijte si podzim s veškerým kouzlem, které přináší.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video