5 rad pro krásné zuby a úsměv | E15.cz

5 rad pro krásné zuby a úsměv

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Jak často míváte úsměv na tváři? Lidé, kteří se usmívají, působí štastně, mnozí se však usměvu vyhýbají, protože se stydí za vzhled svých zubů. Úsměv je jeden z nejdůležitějších aspektů vizuální komunikace. Žluté nebo jinak znečištěné zuby proto mohou negativně ovlivnit vaši sebedůvěru i způsob, jakým komunikujete s ostatními. Tento problém byste se měli pokusit co nejdříve vyřešit, vždyť přeci každý den přináší plno důvodů k úsměvu.

Jacquie Carter, expertka společnosti Herbalife na péči o pleť, má pro vás několik jednoduchých rad pro dosažení zářivě bílých zubů, které vám pomohou cítit se opět sebevědomě a usmívat se mnohem častěji.

Jak své zuby udržet dlouho bílé?

Zuby vám vybílí zubní lékař nebo hygienik, ale k tomu, abyste si je udrželi, ve skutečnosti stačí jen několik každodenních kroků. Když se o zuby dobře postaráte, profesionální bělení nebudete vůbec potřebovat. Zde je pět snadných tipů, jak na to:

Tip číslo jedna - Při zubní hygieně buďte důkladní

Většina zubařů doporučuje čistit si zuby minimálně dvakrát a používat zubní nit aspoň jednou denně. Toto každodenní čištění nejen udrží vaše zuby zdravé, ale odstraní i zubní plak z jídla a nápojů a přispěje k jejich bělosti. Nezáleží na druhu zubní pasty, ale spíše na samotném kartáčku. Jeho „hlava“ by měla být krátká a hustě posetá štětinkami, přičemž jejich tvrdost byste měli volit nejměkčí, aby se kartáček snadno dostal mezi zuby až k dásním, aniž by vám je poranil.

Tip číslo dva - Vyhýbejte se nápojům, které na zubech zanechávají skvrny

Pokud nápoj znečistí bílé tričko nebo ubrus, může zanechat skvrny i na vašich zubech. Týká se to především čaje, kávy, červeného vína, tmavých slazených nápojů, ale i ovocných šťáv. Pití těchto nápojů se nemusíte vzdávat úplně, snažte se však jejich konzumaci v zájmu svých zubů omezovat.

Tip číslo tři - Nekuřte

Kouření vedle množství zdravotních problémů způsobuje i velmi nepěkné zabarvení zubů. Nikotin a dehet obsažený v cigaretách totiž zanechává na zubech hnědé skvrny. Kuřáci mají navíc méně slin, které přirozeně čistí zuby.

Tip číslo čtyři - Po jídle si vypláchněte ústa

Nezapomínejte jíst ovoce a zeleninu každý den, po jejich konzumaci si ale vypláchněte ústa vodou! Ovoce a zelenina mají nezastupitelné místo ve vašem jídelníčku, avšak i ony mohou přispívat k nežádoucímu zabarvení zubů. To se týká především tmavé zeleniny a ovoce, jako jsou borůvky či červená řepa. V ideálním světě byste si měli vyčistit zuby po každém jídle, v tom reálném alespoň použijte žvýkačku, která podpoří tvorbu slin a pomůže odstranit zbytky jídla v ústech.

Tip číslo pět - Vyberte si správnou barvu rtěnky

Ano, dámy, zářivě bílé zuby jsou i otázkou správného výběru rtěnky. Ta s modrým podtónem pomůže potlačit nežádoucí žlutý odstín zubů. Modrý podtón se nachází v sytě červených barvách, ale i v studených růžových a tzv. „nahých“ (tělových) odstínech. Jacquie Carter dále radí vyhnout se jasně oranžové nebo teplým červeným odstínům, které mohou znečištění zubů naopak zvýraznit.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.