5 rad pro krásné zuby a úsměv | e15.cz

5 rad pro krásné zuby a úsměv

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak často míváte úsměv na tváři? Lidé, kteří se usmívají, působí štastně, mnozí se však usměvu vyhýbají, protože se stydí za vzhled svých zubů. Úsměv je jeden z nejdůležitějších aspektů vizuální komunikace. Žluté nebo jinak znečištěné zuby proto mohou negativně ovlivnit vaši sebedůvěru i způsob, jakým komunikujete s ostatními. Tento problém byste se měli pokusit co nejdříve vyřešit, vždyť přeci každý den přináší plno důvodů k úsměvu.

Jacquie Carter, expertka společnosti Herbalife na péči o pleť, má pro vás několik jednoduchých rad pro dosažení zářivě bílých zubů, které vám pomohou cítit se opět sebevědomě a usmívat se mnohem častěji.

Jak své zuby udržet dlouho bílé?

Zuby vám vybílí zubní lékař nebo hygienik, ale k tomu, abyste si je udrželi, ve skutečnosti stačí jen několik každodenních kroků. Když se o zuby dobře postaráte, profesionální bělení nebudete vůbec potřebovat. Zde je pět snadných tipů, jak na to:

Tip číslo jedna - Při zubní hygieně buďte důkladní

Většina zubařů doporučuje čistit si zuby minimálně dvakrát a používat zubní nit aspoň jednou denně. Toto každodenní čištění nejen udrží vaše zuby zdravé, ale odstraní i zubní plak z jídla a nápojů a přispěje k jejich bělosti. Nezáleží na druhu zubní pasty, ale spíše na samotném kartáčku. Jeho „hlava“ by měla být krátká a hustě posetá štětinkami, přičemž jejich tvrdost byste měli volit nejměkčí, aby se kartáček snadno dostal mezi zuby až k dásním, aniž by vám je poranil.

Tip číslo dva - Vyhýbejte se nápojům, které na zubech zanechávají skvrny

Pokud nápoj znečistí bílé tričko nebo ubrus, může zanechat skvrny i na vašich zubech. Týká se to především čaje, kávy, červeného vína, tmavých slazených nápojů, ale i ovocných šťáv. Pití těchto nápojů se nemusíte vzdávat úplně, snažte se však jejich konzumaci v zájmu svých zubů omezovat.

Tip číslo tři - Nekuřte

Kouření vedle množství zdravotních problémů způsobuje i velmi nepěkné zabarvení zubů. Nikotin a dehet obsažený v cigaretách totiž zanechává na zubech hnědé skvrny. Kuřáci mají navíc méně slin, které přirozeně čistí zuby.

Tip číslo čtyři - Po jídle si vypláchněte ústa

Nezapomínejte jíst ovoce a zeleninu každý den, po jejich konzumaci si ale vypláchněte ústa vodou! Ovoce a zelenina mají nezastupitelné místo ve vašem jídelníčku, avšak i ony mohou přispívat k nežádoucímu zabarvení zubů. To se týká především tmavé zeleniny a ovoce, jako jsou borůvky či červená řepa. V ideálním světě byste si měli vyčistit zuby po každém jídle, v tom reálném alespoň použijte žvýkačku, která podpoří tvorbu slin a pomůže odstranit zbytky jídla v ústech.

Tip číslo pět - Vyberte si správnou barvu rtěnky

Ano, dámy, zářivě bílé zuby jsou i otázkou správného výběru rtěnky. Ta s modrým podtónem pomůže potlačit nežádoucí žlutý odstín zubů. Modrý podtón se nachází v sytě červených barvách, ale i v studených růžových a tzv. „nahých“ (tělových) odstínech. Jacquie Carter dále radí vyhnout se jasně oranžové nebo teplým červeným odstínům, které mohou znečištění zubů naopak zvýraznit.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video