6 triků pro sexy pevné tělo bez celulitidy a povislé kůže | e15.cz

6 triků pro sexy pevné tělo bez celulitidy a povislé kůže

ZDROJ: Ženy - E15

Jana Knaislová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Je nejvyšší čas vyladit své křivky k dokonalosti. Společně s fitness trenérkou Hankou Kynychovou jsme pro vás připravili jednoduchý manuál zaměřený na problematické partie těla, který vám pomůže k pevnému tělu bez známek celulitidy či povislé kůže.

Cvičit můžete doma a nezabere vám to denně víc než půlhodiny. A když správně skloubíte cvičení s kosmetickou péčí, výsledek na sebe nenechá dlouho cekat. Důležité však je cvičit pravidelně, stejně tak neopomíjejte používat zeštíhlující přípravky. Uvidíte, že brzy budete moci vyrazit na nákup nových plavek.

BOKY

Pro zeštíhlení boků a posílení šikmých břišních svalů: Klekněte si na pravé koleno, opřete se o předloktí a druhou nohu natáhnete, nadechněte se. S výdechem zvednete levou nohu do výšky, vydržte 20 vteřin, povolte.

Na každou stranu opakujte 3x.

BŘICHO

Na přímé břišní svaly: Lehněte si na záda, nohy pokrčte, ruce dejte v týl, nadechnete se. S výdechem zvednete trup nahoru, bradu držte vzhůru, po krátké výdrži vraťte zpět.

Opakujte 20x – 30x v jedné sérii, celkem cvičte 3 série.

ZADEK

Posilování hýždí: Klekněte si na jedno koleno, druhou nohu zdvihnete a pokrčte, opřete se o předloktí, nadechněte se. S výdechem spusťte koleno horní nohy dolu a po krátké výdrži vraťte zpět.

Opakujte 20x – 30x na každou nohu. Celkem cvičte na každé noze 3 série.

RUCE

Posilování svalstva paží – triceps: Sedněte si na zem, pokrčte nohy v kolenou, opřete se o propnuté paže, prsty rukou směrují k tělu, nadechněte se. S výdechem pokrčte paže v předloktí, krátce vydržte a vraťte se zpět do výchozí pozice. Opakujte 20x, 3 série.

NOHY

Posílení vnitřních stehenních svalů: Lehněte si na bok, jednu nohu pokrčte a druhou natáhnete na zem, opřete se o předloktí, nadechnete se. S výdechem 20x zvedejte nohu nahoru a dolů.

Opakujte 3 série na každou nohu.

Posílení vnějších stehenních svalů: Lehněte si na bok, nohy mějte pokrčené do pravého úhlu s hrudníkem a hlavu si opřete do dlaně, nadechnete se. S výdechem zvednete horní nohu přibližně 20 cm nad podlahu, ne výš, než je bok. Krátce vydržte a vraťte se zpět do výchozí pozice.

Opakujte 20x, 3 série na každou nohu.

PRSA

Posílení prsních svalů – dámský prsní klik: Klekněte si na kolena, ruce opřete v širokém úchopu a váhu těla přeneste vpřed. Nadechnete se. S výdechem pokrčte paže v předloktí a spusťte trup, vydržte a vraťte se zpět do výchozí polohy.

Opakujte 20x, 3 série.

Autor: Jana Knaislová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video