Abeceda hubnutí: W jako webové stránky | e15.cz

Abeceda hubnutí: W jako webové stránky

ZDROJ: Ženy - E15

Lucie Černohorská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Už jste někdy zkoušeli dát do vyhledávače slova „web“ a „hubnutí“? Že ne? Já jsem to zkusila. Milý strýček Gogole za necelou půlvteřinu zahlásil: „Přibližný počet výsledků: 11 700 000“ Jak v téhle směsici najít něco smysluplného?

Pozor na „instantní řešení“

„Chceš zhubnout? Zeptej se mě jak!“ hlásá už dlouhá léta slogan, na nějž láká zázračná multilevelmarketingová firma nebohé duše ke koupi svých rostlinných preparátů.

Zdá se, že internet je přeplněný obchodníky se štíhlostí na jedné straně a lidmi ochotnými nechat se ošidit na straně druhé. Pokud titulní stránka daného webu o hubnutí přetéká přehnaným optimismem a srší slogany typu „Nikdy nebylo hubnutí tak snadné!“, pak rychle pryč. Koneckonců všichni moc dobře víme, že hubnutí není snadné, rychlé, bezbolestné a pohodové. Nebo snad ještě věříte na zázraky?

FITweb.cz - Hubněte, přibírejte, udržte si svoji váhu...

Začneme naším partnerským webem – webovým portálem Fitweb.cz. Tento portál je poměrně přehledně členěný a přináší užitečné informace všem, kteří chtějí žít zdravě a nebojí se pro to něco udělat.

Plně respektuje staré známé heslo „Chceš zhubnout? Nežer a cvič“, takže vás zahrne informacemi nejen stran výživy, ale i stran pohybové aktivity. Součástí webu jsou samostatné portály kdesportovat.cz a ocviceni.cz , které vám umožní dohledat tu nejvhodnější pohybovou aktivitu vám přímo na míru.

Flora.cz – chytrá reklama, která vám to spočítá

Tak aby bylo jasno: ne, nejsem placená za propagaci značky Flora. Dokonce si ani nemyslím, že právě jejich stránky by byly nejlepší z daného oboru. Vybírám je jako ukázku toho, že i reklamní stránky lze dělat docela chytře – tedy obohatit je o smysluplné informace, které přimějí náhodného návštěvníka zůstat déle a třeba se i znovu vrátit.

Šéfredaktoři tohoto webového portálu to vzali skutečně ze široka – slovo dostali lékaři (Onemocnění srdce) i kuchaři (zvláštní část věnovaná receptům). K prozkoumání svých jídelních záznamů můžete využít tamější e-kalkulačku. Stačí zadat co jste právě snědli (ať už potravinu nebo hotový pokrm) a hned se dozvíte, kolik Vaše jídlo obsahuje energie, bílkovin, sacharidů, tuku a cholesterolu.

idealni.cz - Pomocná ruka pro nemocné PPP

O poruchách příjmu potravy už toho bylo řečeno hodně. Pokud vy nebo někdo z vašich blízkých trpí tímto psychickým onemocněním, je potřeba vyhledat odborníka. Pravda, to se snadno řekne, ale hůř udělá. Jít k zubaři s bolavým zubem je obvykle „menší trapas“ než přiznat, že naši duši něco trápí. Vyjít ze své ulity a překročit bludný kruh vám může pomoci některý z portálů věnovaných PPP.

Stránky jsou poměrně obsáhlé a obsahují snad vše, co by vás mohlo zajímat, počínaje základními informacemi, přes kontakty na odborníky až po sekci pro odbornou veřejnost a studenty pomáhajících profesí. Nechybí ani chat (zde je nazván „pokec“) a pravidelně aktualizované příběhy ze života. Toutéž problematikou se zabývá také občanské sdružení Anabell na stránkách anabell.cz.

Není STOB jako STOB

Pokud hledáte stránky společnosti STOB (STop OBezitě), pak s největší pravděpodobností narazíte hned na několik webových portálů, v jejichž názvu najdete klíčové slovo STOB - kupříkladu stob.cz , istob.cz a stobklub.cz. Všechny mluví o tom samém – tedy o hubnutí se STOBem . Zatímco prvním dvěma webům by značně slušela úprava designu, ten třetí už, aspoň co se vzhledu a prvního dojmu týče, vypadá k světu.

Odborník radí, laik žasne

Další skupinu webů jsem si pro sebe pracovně nazvala „one man show“, nebo častěji spíše „one woman show“. To proto, že za jejich obsahovou stránkou povětšinou stojí jedna klíčová osoba, ať už je to odborník či více či méně úspěšný laik zapálený do dané problematiky. Pár příkladů:
• hubnuti4you.cz – Mgr. Leona Meindlová, nutriční specialistka
• lenkacerna.cz/ - Lenka Černá, life and fitness coach
• jakzhubnout.blogspot.com/ - osoba vystupující pod přezdívkou bloggerguy

Někdy jsou tyto pohledy užitečné, mohou být inspirativní, ale neměli bychom zapomínat na to, že chtě nechtě musí být jednostranné. A tak bychom je, zvlášť ty z pera laiků, měly brát s rezervou.

Blížíme se ke konci abecedy. Schválně, kdo uhodne, o čem bude písmenko X? Já vím, nebylo to až tak těžké – zas tolik slov či sousloví na X nemáme. Příště tedy velikost XXL.

Poslední články autora

Abeceda hubnutí: V jako vychytávky pro vaše zdraví

Abeceda hubnutí: U jako úspěch

Abeceda hubnutí: Ť jako ťapy ťap aneb hubneme chůzí

Abeceda hubnutí: T jako touha být jiný

Autor: Lucie Černohorská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video