Aliance žen s rakovinou prsu se bude věnovat „neviditelným ženám“ | e15.cz

Aliance žen s rakovinou prsu se bude věnovat „neviditelným ženám“

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve dnech 22. - 23. listopadu 2013 proběhne v Praze už 11. ročník konference pacientských organizací žen s rakovinou prsu. Ústředním tématem konference jsou tentokrát „neviditelné ženy“, tedy pacientky s pokročilým karcinomem prsu.

Na 11. výroční konferenci se setkají zástupkyně z 30 členských organizací Aliance žen s rakovinou prsu z celé České republiky.

S hlavním referátem „Ženy s pokročilým karcinomem prsu ve společnosti a jejich potřeby v ČR“ vystoupí doc. MUDr. Petra Tesařová, CSc. z Onkologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Terapii karcinomu prsu a následné dispenzarizaci pacientek se bude věnovat doc. MUDr. Vladimír Bella PhD., primář Mamologického oddělení Onkologického ústavu Sv. Alžbety z Bratislavy.

I alternaticní medicína může být součástí nebo plnohodnotnou náhradou léčby. O zkušenosti z konkrétních případů, kde byla upřednostněna alternativní medicína před standardní léčbou u pacientek s nově diagnostikovaným karcinomem prsu, se podělí PhDr. Erika Zámečníková, vedoucí sestra Mamologického oddělení bratislavského Onkologického ústavu Sv. Alžbety.

Evropské projekty určené ženám s pokročilým karcinomem prsu představí zástupkyně českých pacientských organizací v mezinárodní koalici Europa Donna Marta Kostrová a ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Eva Knappová. Hlavnímu tématu konference bude věnován i následný workshop.

Aliance žen s rakovinou prsu byla založena v roce 1993 a slouží jako informační a vzdělávací centrum pro veřejnost, onkologicky nemocné a jejich organizace. Poskytuje metodickou pomoc organizacím onkologicky nemocných, věnuje se kampaním ve prospěch prevence a léčby nádorového onemocnění prsu, sjednocuje snahy pacientských organizací i jednotlivců o prosazování práv a rovných podmínek k léčení a rekonvalescenci žen s nádorovým onemocněním prsu.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery