Amarant zvyšuje imunitu | e15.cz

Amarant zvyšuje imunitu

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Amarant (laskavec) skoro upadl v zapomnění, jeho vlastnosti jsou však natolik užitečné, že prožívá zaslouženě svůj velký návrat.

Amarant je jednoletá plodina, které produkuje až 500 tisíc malých semen bohatých na bílkoviny. Obsahuje velmi kvalitní bílkoviny, ve srovnání s ostatními obilovinami až dvakrát více. Svým složením se bílkoviny blíží bílkovinám živočišného původu. Mají vysoký obsah lysinu, albuminů a sirných aminokyselin. Amarant je výborný zdroj vitaminů a minerálních látek. Obsahuje vápníku, hořčíku, draslíku, železo, vitamin E a B2 riboflavin a důležité antioxidanty. Semena neobsahují lepek.

100 g amarantového zrna obsahuje:
energie 1550 KJ 
bílkoviny 18 g
tuky 8 g
sacharidy 57 g
vláknina 2,2 g

Amarant podporuje regeneraci buněk, významně ovlivňuje látkovou výměnu, zvyšuje imunitu. Ve velmi vhodný pro rekonvalescenty a lidi s psychickou a fyzickou zátěží. Mohou ho konzumovat lidé trpící celiakií a s potravinovými alergiemi. Podporuje tvorbu mozkových buněk, zlepšuje trávení. Jeho vláknina je prevencí rakoviny tlustého střeva a konečníku, pomáhá při zácpě, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. 

Amarantové placičky s kysaným zelím
2 hrnky kysaného zelí
2 hrnky amarantové mouky
1 vejce
sůl
olivový olej
Zelí propláchneme studenou  vodou, necháme okapat a pak pokrájíme nadrobno. Přidáme mouku, vejce, sůl a promícháme. Z těsta tvoříme placičky, které z obou stran opečeme dorůžova.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video