Analýza živé krve: Co všechno o vašem zdraví lze zjistit z jedné kapky | e15.cz

Analýza živé krve: Co všechno o vašem zdraví lze zjistit z jedné kapky

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krev je jediná tekutá tkáň, která nás prostupuje skrz naskrz dnes a denně od hlavy až k patě. Vše, co se v ní děje, nepochybně významně ovlivňuje zdravotní i psychický stav člověka. Dospělý člověk má asi 5l krve, ve které koluje průměrně 4,5 milionů červených krvinek, 4-10tisíc bílých krvinek a 150 – 400tisíc krevních destiček v jednom mikrolitru.

Stav krve o nás hodně vypovídá, a proto lékařská věda používá mnoho testů krve. Jedním z testů, který vám ale zdravotní pojišťovna neproplatí, je analýza živé kapky krve v temném poli mikroskopu. V Čechách je tato metoda zatím v zárodku a provádí jí jen hrstka lékařů a darkfield nutričních specialistů.

Jediným specialistou na darkfield mikroskopii živé, ale i suché a mrtvé kapky u nás je Mgr. Kateřina Konrádová, CI, Dip. MH. Paní Konrádová je zároveň Certifikovaný iridolog IIPA s mezinárodní akreditací na výuku této metody (jediný v ČR), akreditovaný poradce ve výživě, akreditovaný masér, Dip. Master Herbalist specializovaný na fytoterapii, zakladatelka Asociace českých iridologů a naturopatických konzultantů, zakladatelka týmu iridologů, darkfield nutričních specialistů a naturopatických poradců Naturopatická Poradna a výživová poradkyně Miss Aerobic2012.
Paní Konrádovou jsme požádali o zodpovězení několika otázek.

Co je darkfield metoda a jak dlouho zůstává krev živá?

Darkfield Live Blood Analysis je vysoce nadstandardní mikroskopická technika umožňující screening živé krve, vizualizaci všech jejích komponentů a poskytující komplexní obraz o vašem momentálním zdravotním stavu. Kapička krve z prstu je získávána po důkladné desinfekci drobnou a tenkou jednorázovou sterilní lancetou (stejnou jako na glykemii), poté je kapička odebrána na podložní sklíčko (nerozmazává se, nesuší ani nebarví), lehce se překryje krycím sklíčkem (zabrání to oxidaci a vyschnutí), aby komponenty v krvi mohly být pozorovány živé, tedy v pohybu. Živé zůstávají maximálně 20 - 30 minut.

Obraz krve je z mikroskopu snímán webovou kamerou do počítače a zvětšen, takže klient může vidět stav své krve společně s terapeutem. Darkfield microscopy pracuje se zvětšením 400 - 1500x. Pořizují se videozáznam a fotografie, které se poté uchovávají pro srovnání při následné kontrole. V darkfield mikroskopu jsou tak vidět věci, které běžné lékařské testy vůbec nesledují nebo je ani nevidí. Tato metoda lékařské testy nenahrazuje, ale je jejich vynikajícím doplňkem.

Ve zdravé krvi jsou na 1000 červených krvinek 1-3 bílé, destičky nejsou vidět, plazma je čistá (černá). Krvinky červené jsou kulaté, oddělené a stejně veliké. Totiž zdravá krev = zdravé tělo. To platí prakticky na 100%. Ještě jsem neviděla špinavou kapku a zdravého jedince bez jakýchkoli obtíží. Pokud se takový člověk považuje za zdravého, většinou má mnoho zdravotních problémů, na které si již zvykl a považuje je za normální.

Není výjimkou, že přijde člověk na vyšetření, tvrdí, že je naprosto v pohodě, ale když se zeptáte detailně, zjistíte, že je alergik, rýmu má celoročně, má vyoperovaných několik orgánů, má chronickou zácpu a bolí ho všechny klouby a záda…. Ale normální je nemít tyto potíže.
Krev není v žádném případě sterilní. Uvidíte v ní neuvěřitelné jevy v závislosti na stavu vnitřního prostředí zkoumaného jedince.

Je pravda, že se v těle krev mění každých 7 let? A pokud ano, jak zásadně?

Pravda je, že se krev mění každý den, každou hodinu, každou minutu v závislosti na tom, kolik pijeme a co pijeme, jak a co jíme, jak trávíme, jak vstřebáváme, jakou máme mikroflóru, jestli bereme chemické léky, s kolika těžkými kovy přijdeme denně do styku, jakou kosmetiku používáme, jak a co dýcháme, jestli kouříme, jestli pijeme alkohol, jestli jsme vystaveni elektrosmogu, jestli žijeme ve výškové budově a máme minimální kontakt se zemí, jestli jsme ve stresu, kolik máme v sobě skrytých zánětů, jakou máme acidobazickou rovnováhu nebo nerovnováhu, jestli na nás někdo ošklivě křičí nebo na nás příjemně mluví atd…

To vše má na naší krev vliv. Divili byste se například, co to udělá s krvinkami pod mikroskopem, když okolo nich přejede tramvaj nebo zazvoní mobilní telefon. Pokud u sebe nemáme rušičku elektrosmogu, krvinky se srazí a pokroutí se jim membrány. Mám to vyzkoušené, protože pracuji na Národní v Praze.

Lidé, co pravidelně konzumují alkohol, nemají červené krvinky kulaté, ale ježaté jako ježovky. Říká se jim echinocyty. Lidé, co papají hodně cukru, zase mají na krvinkách bílé tečky a často i ostny. Znamená to, že ty krvinky jsou mykotické, jsou tvrdé a neprocházejí dobře drobnými kapilárkami. Ve vzorku krve se děje to, že mykotické od zdravých divoce utíkají tak dlouho, až se rozdělí.

O tom, jakou paseku to dělá uvnitř těla, není třeba polemizovat.
Naše červené krvinky žijí 120 dní, bílé v závislosti na tom, kolik mají práce, a destičky žijí 5-9 dnů. Plazma se mění na základě toho, co pošleme do střeva a co střevo propustí do krevního oběhu, co vdechneme, co se vstřebá kůží. Proměny krve jsou tedy mnohem častější než jednou za 7 let! Běžně pozoruji změny už po 4 - 12týdnech, pokud klient zapracuje na své stravě a pomůžeme tělu vyloučit odpadky, které stravou odstranit nelze, přírodními detoxikačními prostředky.

Zdravá krev. Foto: kapickakrve.czAutor: Ženy - E15

Co všechno se dá z krve poznat ?

Lze zde poznat mnoho věcí, ale závisí to velmi na znalostech a zkušenostech darkfield nutričního specialisty. Mnoho škol darkfield mikroskopie vyučuje jen některé aspekty této metody. Osobně jsem studovala ve třech kurzech. Nejprve u Prim. mr. sci. med Jaroslavy Chovancové Somborcové v Bratislavě, který byl zaměřené na živou kapku, současně to bylo studium diplomového kurzu Live & Dry Blood Analysis na Da Vinci College of Holistic Medicine Cyprus u Dr. George J Georgiou, Ph.D.,N.D.,DSc (AM).,MSc.,BSc; a nakonec kurz Live Blood training Dr. Hilbert Seeger, MD PhD, Darkfield Solutions.

Mezitím jsem přečetla veškerou anglickou literaturu o této metodě a stále mám pocit, že toho hodně nevím. Dělám si každý den výzkum a spojuji si nové souvislosti. Za deset let si povíme víc. Co ale vím a co denně zjišťuji touto metodou je:

 • stav hydratace a dehydratace organismu
 • stav okysličení organismu a průchodnosti krevních kapilár, slabý krevní oběh
 • životnost červených krvinek a jejich schopnost vázat kyslík
 • stav železa, kyseliny listové a B12 (anémie)- indikátory acidózy (překyselení), nelze však stanovit přesné pH krve
 • mykoza krve, candida albicans a jiné plísně (lze přesněji u Timev Laps Decay - metoda mrtvé kapky)
 • těžké kovy v krvi
 • potřeba antioxidantů, poškození volnými radikály
 • kapilární patogenní mikroorganismy a jejich vývoj
 • stres – chemický, psychický, fyzický i mikrobiální
 • cholesterol, triglyceridy
 • hromadění kyseliny močové, urátové krystaly, riziko dny
 • zda je v organismu dysbioza, nedostatečné trávení a vstřebávání ve střevech, zvýšená - propustnost střevní stěny
 • nadměrná konzumace živočišných bílkovin, nestrávené bílkoviny, metabolický odpad v krvi, přetížení jater a sleziny
 • chronické a akutní záněty, alergie, autoimunitní reakce
 • snížení imunity
 • riziko agregace trombocytů, viskozita krve, riziko infarktu, mozkové mrtvice
 • aterosklerotický plak
 • stav detoxikace organismu
 • potíže s krevním cukrem, příliš cukru ve stravě
 • potíže jednotlivých orgánů a orgánových soustav (přesněji v suché kapce)

Mgr. Kateřina KonrádováAutor: Ženy - E15

Kdy se s krví dá něco dělat a kdy už ne?

Podle mě se dá s krví udělat něco vždycky. Já věřím v možné uzdravení do posledního dechu klienta. Například můj nejtěžší případ nyní je mladý pán, u kterého se projevil po letech stresu myelodysplastický syndrom.

Zjednodušeně - u takové nemoci je v krvi pacienta nedostatek červených krvinek pro přenos kyslíku a hlavně krevních destiček pro srážení krve, ale je zde hodně bílých, které agresívně napadají ostatní vlastní krevní komponenty. Postupně se většinou tato nemoc vyvine v rakovinu kostní dřeně a je fatální.

Když jsme se s tímto klientem seznámili v říjnu 2011, měl hodnoty 1.14 červené krvinky, hemoglobin 4.2, hematokrit 13.6, destičky 49, bílé krvinky 2.1. Po pěti měsících stravovací terapie a přírodní léčby jsou hodnoty následující: červené krvinky 1,87 (výrazné zlepšení), hemoglobin 5.9 (výrazné zlepšení), hematokrit 20.4 (výrazné zlepšení), destičky 40 (pokles je negativní), bílé krvinky 1,6 (zlepšení).

Jediné, co se nelepší, je počet destiček. Ale neklesáme na mysli, protože výsledky jsou oproti předchozímu roku, kdy stále klesaly, vynikající. Pokračujeme a nevzdáváme to. To, že se krev lepší, máme potvrzené nejen subjektivně, ale i lékařskými testy.

Mám vynikající výsledky i u rakovin, ať už se přírodní léčba, strava a detoxikace kombinuje s klasickou léčbou nebo ne. Dva z posledních případů jsou třeba dvouleté děťátko, které mělo velký nádor (jako slepičí vejce) v břiše, operativně nešel odstranit. Aplikovala se chemoterapie společně s jedním silným imunitním boosterem a za dva měsíce bylo bříško úplně čisté a rány po těžké operaci zcela zhojeny. Nebo klientka, která měla velký nádor mezi žaludkem a jícnem, než stačila jít na další vyšetření, které mělo rozhodnout o operaci, aplikovala přírodní léčbu (2 týdny) a nádor se zmenšil na polovinu. 2 týdny pouze přešla na alkalizující dietu a alkalizující pitný režim společně se dvěma detoxikačními prostředky a jedním silným imunitním boosterem.

Krev s těžkými kovy. Foto: kapickakrve.czAutor: Ženy - E15

Jaký máte názor na přírodní čistění krve – bylinné čaje např?

Věřím jen tomu, co vidím na vlastní oči. Krev vyčištěnou po bylinkovém čaji, to jsem ještě nezažila. Čaje používám jen jako podpůrný prostředek.

Jsou věci, které čaji a stravou vyčistit ani upravit nelze, viděla jsem to u stovek klientů, kteří byli po různých bylinkových kůrách. Nejzapeklitější jsou následující problémy v krvi, které bylinkovým čajem nevyčistíte:

 • Parazity
 • Silnou acidobazickou nerovnováhu
 • Mykózy
 • Těžké kovy a chemikálie
 • Barevné krystaly
 • Drepanidy a pteroharfy
 • Nebezpečné bakterie ze skrytých ložisek zánětu v těle (např. pod mrtvými zuby, v dutinách a močovém měchýři)
 • Silné agregace červených krvinek
 • Agregace trombocytů

Jak odlišit odborníka na darkfiled od člověka co má rychlokurz?

Naštěstí je tato metoda zatím u nás méně známá a rozšířená a ještě se nestačilo vytvořit mnoho rychlokvašek. Ale už jsem některé také potkala, a to i s titulem MUDr. Nicméně není to například jako v iridologii, to je druhý obor, kterému se věnuji již 12 let, zde je trh přesycen rádobyiridology, kteří si doma pověsí tabulku na stěnu, absolvují jednodenní kurz u někoho, kdo na to ani nemá vzdělání a sám to neumí, no a pak se vyprodávají na slevomatu.

U darkfieldu zatím takový stav nevznikl, darkfiled nutričních specialistů je málo. Jestli jsou dobří nebo ne, to musí posoudit klient sám. Měl by mít diplom, že absolvoval nějaký kurz. Vybrala bych si rozhodně někoho, kdo nedělá pouze darkfield, ale kombinuje více metod. Osobně jsem vyškolila 11 darkfield specialistů, za které bych dala ruku do ohně. Jejich profily čtenář najde na stránkách naturopatické poradny. Jsou v mnoha městech ČR. V Praze jich je několik, stačí si vybrat, ke komu to máte nejblíž.

Všichni jsou velmi dobří, však také mají mojí několikaměsíční školu, někteří i několikaletou a spousta z nich jsou zároveň i iridologové vyškolení v mezinárodně akreditovaném kurzu! Máme v týmu i inženýrku v oboru vědecká výživa, ne jen poradce vyškoleném v několikadenních kurzech (jedním jsem prošla osobně ze zvědavosti a kvůli českému diplomu, celkem hrůza…). Máme v týmu i veterinářku, která se specializuje na poradenství v oblasti přirozené stravy a léčby přírodními prostředky pro zvířátka a zkoumá kapku krev pejsků a kočiček v darkfield mikroskopu.

Nyní budu na darkfield školit i lékaře. Budu je hledat tak dlouho, dokud nenajdu spřízněné duše. Nevadí mi, že spousta z nich touto metodou z neznalosti pohrdne. Osobně si myslím, že by darkfield měl mít každý praktický lékař, každý imunolog, každý onkolog, každý kožař, každý ortoped, prostě každý lékař! Kdyby nebyli někteří tak úzkoprsí a nezavrhli by tuto metodu ihned, jak o ní slyší, tak by jisto jistě byli fascinováni tím, co lze vidět a jak dobře a rychle lze lidem pomoci!

Třeba vidím dnes a denně, že lidé s úpornými kožními problémy jsou plní těžkých kovů. Na to jim nepomůže mazat kortikoidy! V zahraničí je běžné, že darkfiled metodu provozují lékaři nebo naturopati. Věřím, že u nás to bude za několik let podobné. Osobně se o to postarám. Zatím by klient měl hodnotit podle toho, zda bude mít za 3 měsíce výrazně lepší výsledky krve. Tedy co nejčistší plazmu a co nejoddělenější červené krvinky, bílých pomálu. Nenechte si napovídat (zažili jsme to s manželem a byli jsme vážně v šoku), že je normální mít v plazmě fibrinová vlákna a hejna hemžících se bakterií a chilomikronů, spojené krvinky v ruloformy nebo další neplechy. Zdravá krev to nemá!

Další informace o vyšetření kapky živé krve naleznete na

nebo www.naturopatickaporadna.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video