Bachova květová terapie | e15.cz

Bachova květová terapie

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Alternativní medicína zná řadu cest, jak zlepšit zdraví a vyléčit nemoci. Jedním ze způsobů je využití Bachovy květové terapie.

Terapie nese jméno po svém objeviteli Dr. Edwardu Bachovi (1886 - 1936). Tento londýnský lékař si v nemocnicích všimnul, že ostatní lékaři často přehlížejí duševní stav pacienta, přičemž on sám právě psychiku shledával jako klíčovou při cestě k uzdravení. Roku 1919 začal pracovat jako bakteriolog v Londýnské homeopatické nemocnici a dostal se tak k studiu knih zakladatele homeopatie Samuela Hahnemanna. V roce 1928 pak objevil první dvě esence- Kejklířku skvrnitou a Netýkavku žlázonosnou, ze kterých připravil homeopatický lék, který úspěšně použil při léčbě svých pacientů. Dohromady pak objevil 38 květových esencí získaných z květin nebo jiných rostlin a pramenité vody.

Bachovy esence léčí negativní emoce, které často stojí za řadou nemocí. Tyto esence jsou bezpečné, protože nevyvolávají závislost, nežádoucí účinky ani alergie. Používají se při léčbě:
- psychických problémů
- depresí
- strachu, úzkosti
- poruchách učení
- nízkém sebevědomí
- přecitlivělosti na vnější vlivy
- osobních problémech
- navrací optimismus a radost ze života

Esence připravují dvěma základními metodami, sluneční a vařící. Nepoškozené květy se v plném rozkvětu odstřihávají bez dotyku lidské ruky a nechávají se spadnout na hladinu vody v misce. Miska se pak nechá stát několik hodin na slunci, tedy v případě sluneční metody. Pak se voda přecedí a smíchá se s určitým množstvím alkoholu, čímž vzniká matečná tinktura. Při metodě vaření se části rostlin nechají asi 30 min vařit, poté se opět přefiltrují a smíchají s alkoholem.
 
Esence se připraví k použití tak, že se smíchají dvě kapky matečné tinktury s 20 ml čisté pramenité vody. Většinou se  Užívají se 4 krát denně 4 kapky pod jazyk, nebo se přidají do nápoje. Esence se pak různě kombinují podle druhu obtíží.
Nejznámější esence se nazývá Kapka první pomoci nebo také 39. esence. Skládá se z pěti esencí a pomáhá při všech psychických problémech, při šoku, nepříjemných událostech.

Bachova terapie je založena na vysílání energetických impulsů z esencí do organismu, čímž se stimulují harmonické vibrace celého těla. Negativní emoce totiž vedou k zablokování energie a tím pádem ke vzniku problémů a nemocí. Esence opět energii rozproudí a tím se navodí vyvážený duševní stav. Bachovy esence nenahrazují lékařskou péči, mohou ji však podporovat a doplňovat. Esence se používají i pro zvířata, která na Bachovy květové esence reagují rychleji a lépe než lidé.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video