Balanční disk – cvičení i zábava přímo ve vašem obýváku | e15.cz

Balanční disk – cvičení i zábava přímo ve vašem obýváku

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cvičení ve welness a fitness centrech nás stojí nejen nemalé finanční částky, ale také drahocenný čas. V dnešní uspěchané době nám na naše koníčky, natožpak na pravidelné cvičení mnoho volna nezbývá.

Proto vám chceme představit alternativní řešení, které promění váš obývák ve „fitko“ – balanční disky. Stále častější využití balančních disků v domácnosti je vlastně odpovědí na náš současný životní styl.

Sedavé zaměstnání, hrbení se nad počítačem, či oblíbený domácí sport „gaučink“ - to vše má jednoznačně negativní vliv na naše tělo. Odměnou jsou nám pak bolavá záda a svaly, špatné držení těla, či dokonce skolióza. Některé svaly nadužíváme, jiné oproti tomu necháváme zakrnět. Právě při této diagnóze jsou balanční pomůcky obecně skvělým řešením.

Autor: Ženy - E15

Balanční disky pomáhají rovněž rozvíjet jemnou motoriku a psychomotoriku. Zdroj:


Balační disky představují snadné a zábavné cvičení, a to doslova pro všechny – mohou na nich cvičit jak děti, tak i senioři. Cvičení se provádí na nestabilní ploše balančního disku, kde jsme nuceni danou nestabilitu vyrovnávat (podobně jako u Bosu). Tím jsme schopni zapojit i hluboké svaly, které při běžném cvičení nepoužíváme. Právě svaly uložené hluboko v organismu jsou zodpovědné za držení těla. Zapojením balančních disků do naší cvičební sestavy zlepšíme koordinaci a rovnováhu těla, ale také například naše reflexy. Balanční disky pomáhají rovněž rozvíjet jemnou motoriku a psychomotoriku.

Cvičení na balančních discích vyniká dalšími nespornými výhodami. Balanční disk není náročný na prostor, proto se vejde i do toho nejmenšího panelového bytu. Nemusíme být ani nijak sportovně zdatní, ani mít základy fitness, abychom si na disku mohli účinně zacvičit. Pohyby na nestabilní ploše jsou víceméně intuitivní. K viditelným výsledkům nám dopomůže pouhá čtvrthodinka denně a tu si ve svém nabitém rozvrhu najde snad každý.


Autor: Ženy - E15Balanční disk můžeme zakoupit v různých provedeních, barvách i cenových relacích. Nejlevnější disky se pohybují kolem 750 Kč, cena těch nejdražších se může vyšplhat až k osmi tisícům. Za tuto sumu však nedostaneme jen tak obyčejný disk. Balanční deska je propojena přes počítač se speciálním programem. Daný software kontroluje naše pohyby na disku a ukazuje nám, jak by měly správně vypadat. Počítač dovede otestovat i naši fyzickou kondici a na základě toho nám určí náročnost cvičení, kterou bude postupně zvyšovat. Program nabízí také možnost cvičení na principu počítačových her, takže si na balančním disku můžeme improvizovaně zalyžovat, zahrát si fotbal, nebo závodit v autě. A co je víc, než spojit cvičení, které prospívá našemu organismu i postavě se skvělou zábavou.

Autor: Vendula Kochanová
Datum: 16. září 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video