Bio recept: Dýňová kaše | e15.cz

Bio recept: Dýňová kaše

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nevíte, jak zužitkovat dýni? Pak vyzkoušejte velmi lehký recept na dýňovou kaši.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
600 g brambor
600 g dýně
30 g olivového oleje
lžička kari
sůl
pepř

Postup přípravy:
Oloupané brambory pokrájejte na kousky a uvařte v osolené vodě doměkka. Stejně tak povařte oloupanou dýni pokrájeno na kousky. Brambory rozmačkejte, dýni rozmixujte, promíchejte dohromady, osolte, opepřete a dochuťte kari. Nakonec posypete opraženým dýňovými semínky a podávejte jako přílohu.


Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video