Bio recept: Pomazánka z cizrny | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Bio recept: Pomazánka z cizrny

Bio recept: Pomazánka z cizrny
ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

A je tu recept na pomazánku ke snídani nebo na odpolední svačinku.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
1 hrnek cizrny
1 cibule
1 stroužek česneku
pažitka
petrželka
sůl

Postup přípravy:
Cizrnu namočíme a uvaříme doměkka. Pak ji rozmixujeme, osolíme, přidáme utřený česnek a najemno pokrájenou cibuli. Vmícháme posekanou pažitku a petrželku.


Dobrou chuť!

 

Autor: Redakce
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!