Bio recept: Porridge s ovocem | e15.cz

Bio recept: Porridge s ovocem

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Další chutný a dietní recept, který nepřipíše další kila na váš účet.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
80 g ovesných vloček
čtrvt litru vody
5 g bio margarin
med
nízkotučný jogurt
50 g čerstvého ovoce
ořášky
kakao

Návod k přípravě:
Do vařící osolené vody s margarinem vložíme vločky a vaříme, dokud kaše nezhoustne. Po dovaření osladíme medem. Dáme na talíř, přelijeme jogurtem,  přidáme nakrájené ovoce a posypeme posekanými oříšky a kakaem.


Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video