Bio recept: Smetanová červená řepa | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Bio recept: Smetanová červená řepa

Bio recept: Smetanová červená řepa
ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Červená řepa je výborný zdroj kyseliny listové, draslíku, křemíku a obsahuje také vitamin C.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).


Ingredience:
2 červené řepy
2 lžíce margarinu
1 kelímek zakysané smetany
sůl

Postup přípravy:
Řepu oloupeme, nastrouháme na hrubší nudličky a se solí podusíme na másle s trochou vody. Nakonec vmícháme smetanu a podáváme samostatně nebo jako přílohu.


Dobrou chuť!

Autor: Redakce
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!