Bio recept: Super rychlý jogurtový koláč s ovocem | e15.cz

Bio recept: Super rychlý jogurtový koláč s ovocem

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tak tento koláč máte upečený dřív než řekneš švec. A je tak dobrý, že stejně rychle se po něm zapráší.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
Těsto:
2 bílé jogurty
1 kelímek třtinového cukru (nebo medu)
2 kelímky polohrubé mouky
1 vejce
půl balíčku bezfosfátového kypřícího prášku (běžně v prodejnách zdravé výživy)
ovoce (meruňky, švestky, borůvky, jahody)
Posypka:
vlašské ořechy, bio margarin

Postup přípravy:
Suroviny na těsto smícháme a uděláme těsto, které nalijeme na plech na pečící  papír. Na těsto rozložíme ovoce, pokapeme medem, hustě posypeme mletými vlašskými ořechy, pokapeme rozpuštěným bio margarinem a dáme péct na 180 stupňů asi 25 -30 minut.
Upozornění: Buchta při pečení vykyne jen  málo, proto ovoce nevtlačujte do těsta, jinak vám zůstane po upečení ležet na dně a při krájení se bude buchta rozpadat. Ovoce nakrájejte na menší tenké kousky a po buchtě hustě rozložte. Buchtu rozkrajujte až po vychladnutí.
 
Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video