Bio recepty: Celozrnná krupice ze špaldové mouky s medem | e15.cz

Bio recepty: Celozrnná krupice ze špaldové mouky s medem

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krupice se nemusí vaří pouze po klasickém způsobu, ale dá se připravit zdravější varianta.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Celozrnná krupice ze špaldové mouky s medem
Ingredience:

celozrnná krupice ze špaldové mouky
sušená syrovátka
kakao
bio margarín
med

Postup: V půl litru vody rozmícháme 7 -8 lžic sušené syrovátky a několik lžic krupice. Dáme sevřít a stále mícháme až do zhoustnutí (můžeme přidávat krupici nebo naopak vodu, podle toho, jestli je směs hustá nebo řídká). Pak chvíli povaříme, dáme na talíř, přelijeme rozpuštěným margarínem a medem a posypeme kakaem. Můžeme dochutit ještě kousky pokrájeného ovoce.


Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery