Bio recepty: Čokoládové bonbóny (kokosové, rozinkové, ovocné) | e15.cz

Bio recepty: Čokoládové bonbóny (kokosové, rozinkové, ovocné)

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jednodušší už to být nemůže -stačí smíchat pár bio ingrediencí a můžete si vyčarovat úžasné zdravé mlsání.

Základní čokoládové


med
lískové oříšky
kakao

Lískové oříšky roztlučte v hmoždíři nebo pomelte v mlýnku, přidejte podle chuti med a kakao (čím více kakaa, tím víc bude směs do hořka). Pak přichází na řadu trochu „patlání“…čili vše promíchat a ze směsi vytvořit kuličky, které dáte ztuhnout. Čím víc budou oříšky rozemlety najemno, tím víc pustí oleje a bonbóny budou lépe držet - kuličky tvořte nejlépe tak, že je vyválíte mezi dlaněmi. Směs ovšem můžete pouze rozmíchat v misce a místo nějakého tvarování prostě jen lžičkou nabírat a pochutnávat si. Budete překvapeni, jak jednoduše a za použití zdravých ingrediencí si můžete vytvořit tuto oříškovou čokoládu - od těch obchodních k nerozeznání.

Kokosové


Jednoduchou obměnou můžete dát vašim bonbónům jinou příchuť. Postup je stejný, pouze do směsi přimícháte strouhaný kokos, nebo kuličky v kokose obalíte. Výsledkem bude zdravá varianta, která se chutí vyrovná kokosové tyčince Bounty.

Studentská pečeť


Kdo má rád chuť čokolády Studentská pečeť, ten do směsi přimíchá ještě drcené mandle a rozinky.

Ovocné


Do základní směsi přidejte trochu ovoce, které rozmačkáte vidličkou - banán, maliny, meruňky atd…tentokrát se vám sice nepodaří vytvarovat kuličky, protože směs nebude dost hustá, ale to nevadí, použijte misku a lžičku - chuť je výborná.

Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video