Bio recepty: Fazolový prejt s mořskou řasou | e15.cz

Bio recepty: Fazolový prejt s mořskou řasou

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fazolový prejt s mořskou řasou podávejte s pečivem a kysaným zelím.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
300 g fazolí adzuki
300 g celeru
100 g cibule
5 g řasy Kombu
česnek
majoránka
sójová omáčka
jableční ocet
olivový olej

Postup:
Fazole večer namočíme a ráno je uvaříme s trochou řasy doměkka. Celer nastrouháme, osmahneme ho na oleji, přidáme posekanou cibuli, česnek, pak vsypeme uvařené fazole, ochutíme majoránkou, octem a sójovou omáčkou. Vložíme do zapékací misky a zapečeme asi deset minut v horké troubě. Podáváme s pečivem.

Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery