Bio recepty: Halušky s jarními cibulkami a kysanou smetanou | e15.cz

Bio recepty: Halušky s jarními cibulkami a kysanou smetanou

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Halušky jsou velmi rychle hotové a dají se kombinovat s množstvím dalším přísad, my dnes vyzkoušíme uzený tempeh, jarní cibulky a kysanou smetanu.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě.

Halušky s jarními cibulkami a kysanou smetanou
Ingredience:
250 g měkkého tvarohu
250 g celozrnné mouky
vejce
sůl
kelímek zakysané smetany
jarní cibulky  natí
uzený tempeh
olivový olej
kopr (nemusí být)
bryndza nebo jiný podobný ovčí sýr (nemusí být)

Příprava:


Tvaroh smícháme s moukou a vejcem a vypracujeme tužší těsto, které necháme čtvrt hodiny odpočinout. Pak z něj vyválíme tenké válečky, které pokrájíme najemno - je to nejrychlejší způsob, jak z těsta vytvarovat halušky. Dáme vařit osolenou vodu s trochou oleje, vhodíme do ní halušky a počkáme, až vyplavou na povrch - budou uvařené. Mezitím pokrájíme najemno jarní cibulky i s natí, přidáme pokrájený tempeh a zpěníme na oleji. Uzený tempeh chutí a vůní připomíná slaninu. Halušky dáme na talíř, posypeme je směsí cibulek a tempehu a přelijeme kysanou smetanou, kterou jsme rozmíchali s bryndzou v poměru půl na půl (bryndza se dá vynechat, v tom případě kysanou smetanu rozmícháme se solí a bylinkami, velmi dobrý je třeba kopr).

Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery