Bio recepty: Jáhelné krokety | e15.cz

Bio recepty: Jáhelné krokety

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
 Tyto krokety se hodí k dušené zelenině, k masům, nebo omáčkám.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
300 g vařených brambor bez slupky
100 g jáhel
80 g celozrnné hrubé mouky
50 g celozrnné strouhanky
60 g rostlinného tuku
česnek
sůl
petrželka

Postup:
Vařené brambory umeleme, spojíme se spařenými jáhlami, moukou, solí a posekanou petrželkou. Tvarujeme kuličky, ty obalujeme ve strouhance a poté je osmažíme do křupava na tuku.


Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video