Bio recepty: Klaso karbanátek | e15.cz

Bio recepty: Klaso karbanátek

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Klaso karbanátky podáváme s bramborou kaší a okurkovým salátem nebo jen tak s pečivem a hořčicí. 

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.  
Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.

Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě.

Klaso karbanátek
Ingredience:

Rozemleté lahůdkové klaso
cibule
10 lžic ovesných vloček
1 vejce
bazalka
česnek
pepř
mletá paprika

Příprava:
Uvaříme ovesné vločky s vodou na hustou kaši, přidáme rozemleté lahůdkové klaso, cibuli posekanou nadrobno, utřený česnek, vejce a koření. Tvoříme malé placičky, které dáváme na pečící papír na plech a poté upečeme v troubě z obou stran.

Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video