Bio recepty: Mražená ovocná dřeň | e15.cz

Bio recepty: Mražená ovocná dřeň

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dřeň z kiwi, jahod, meruněk, nebo jiného ovoce, tak to je výborná zmrzlina na mlsání nebo směs na ochucení bílých jogurtů.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.

Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě.

Mražená ovocná dřeň


Ingredience:


balíček mraženého ovoce, nebo čerstvé ovoce
med

Příprava:


Pro tyto účely se nejlépe hodí jahody, kiwi nebo meruňky, ale samozřejmě i jiné ovoce dle vaší chuti. Pokud máte ovoce v mražené formě, necháte ho rozmrznout tak, aby šlo rozmačkat vidličkou na kaši, to samé uděláte s čerstvým ovocem. Do směsi přidejte med podle chuti, pak směsí naplníte kelímky a necháte v mrazáku zmrznout. Budete tak mít výbornou přírodní zmrzlinu, nebo směs, kterou můžete ochucovat bílý jogurt.


Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video