Bio recepty: Mrkvové placičky | e15.cz

Bio recepty: Mrkvové placičky

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V dnešních bio receptech budeme společně připravovat mrkvové placičky.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Mrkvové placičky
Ingredience:

4 větší mrkve
150 g strouhaného sýra
2 vejce
2 lžíce celozrnné mouky
1 kysaná smetana
půl cibule
sůl
majoránka

Návod k přípravě: Mrkve nastrouháme na hrubém struhadle a promícháme je se sýrem, vajíčky, moukou, smetanou a nasekanou cibulku. Ochutíme majoránkou a osolíme. Pak z hmoty tvoříme placičky, které opečeme z obou stran dozlatova. Můžeme je také upéct v troubě na pečícím papíru.

Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video