Bio recepty: Mrkvový punč | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Bio recepty: Mrkvový punč

Bio recepty: Mrkvový punč
ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Dnes si připravíme trochu neobvyklý punč z mrkve, jablka, medu, citronu a skořice.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
100 g mrkvové šťávy
100 g jablka
20 g medu
1 citron
celá skořice

Postup: Oloupané jablko nastrouháme najemno, podlijeme 3 dl vody, přidáme kousek celé skořice a dusíme deset minut. Do sklenice dáme med, nalijeme trochu teplé směsi a dolijeme čerstvou mrkvovou šťávou. Zdobíme plátkem citronu.


Dobrou chuť!

Autor: Redakce
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!