Bio recepty: Polévka z červeného zelí a řepy | e15.cz

Bio recepty: Polévka z červeného zelí a řepy

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na talíři posypeme polévku čerstvými bylinkami a podáváme s celozrnným pečivem.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
1 střední červená řepa
půl hlávky menšího červeného zelí
1 cibule
půl balíčku uzeného tofu
1-2 lžíce jemné celozrnné mouky
polévkové koření
bobkový list
nové koření
anýz
sůl
olivový olej

Postup:
Posekanou cibuli zpěníme na oleji, přidáme nakrájené zelí a nastrouhanou řepu a podusíme. Přidáme pokrájené tofu, zalijeme vodou, přidáme koření a osolíme. Vaříme doměkka a ke konci zahustíme moukou.


Dobrou chuť! 

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video