Bio recepty: Vločková kaše s karobem a mrkví | e15.cz

Bio recepty: Vločková kaše s karobem a mrkví

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vločková kaše s karobem a mrkví, tak to je bio recept na dnešní den.

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
150 g pohankových (nebo jiných) vloček
40 g sušeného sójového mléka
20 g karobu
40 g rostlinného tuku
50 g rozinek
100 g mrkve

Postup:
Do vařící vody vhodíme vločky, nastrouhanou mrkev, rozinky, sůl a uvaříme doměkka. Pokud zbyla nějaká voda, skoro všechnu slijeme, pak přidáme sušené sójové mléko, rozmícháme a kaši dáme na talíř. Posypeme karobem a polijeme rozpuštěným tukem.


Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video