Bojíte se očkování? Zkuste mikrojehlu | e15.cz

Bojíte se očkování? Zkuste mikrojehlu

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Asi jen málokdo z nás má rád injekce, odběry krve a zkrátka jehly. Nyní je na trhu novinka pro všechny ty, kteří šílí strachem z injekcí a očkování, tzv. mikrojehla, která je 10x kratší než běžná jehla.

Mikroinjekční systém je tvořen předplněnou skleněnou stříkačkou s připojenou krátkou jehlou a omezenou hloubkou vpichu (1,5 mm). Systém obsahuje také kryt, který zabraňuje náhodnému poranění jehlou.

Tento nový způsob očkování využívá vysoký imunitní potenciál kůže, v níž se nachází velké množství imunitních buněk a také bohaté kapilární a lymfatické zásobování. Ukazuje se, že právě tato oblast kůže je jedním z nejvhodnějších míst pro podávání očkovacích látek.

Mikroinjekce představuje k běžnému očkování příjemnou a téměř bezbolestnou alternativu. Práci usnadňuje i lékařum, neboť znamená snadnější způsob očkování s aplikací menšího množství objemu vakcíny bez nutnosti odstraňování vzduchu ze stříkačky. Umožňuje přesnost a konzistentnost dávky bez i velkých zkušeností a tréninku nitrokožního podávání.

Na našem trhu je mikroinjekční systém nyní k dispozici v podobě vakcinace IDflu – vakcíny proti chřipce s mikrojehlou. Od aplikace mikroinjekcí si lékaři slibují zvýšení proočkovanosti naší populace, která je ve srovnání s vyspělou Evropou a světem na minimální úrovni. „Význam očkování proti sezónní chřipce je nesporný. Očkování může zmírnit průběh nemoci a v extrémním případě i zachránit život, zejména u osob starších 65 let a osob s chronickým onemocněním,“ vysvětluje hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video