Bolest v krku, rýma, nachlazení 2. | e15.cz

Bolest v krku, rýma, nachlazení 2.

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
A máme tu další várku čistě přírodních receptů., která nás zbaví nachlazení, rýmy a bolestí v krku.

Vepřové sádlo


Pokud vás bolí na prsou, pořádně je promasírujte vepřovým sádlem (nejlépe domácím), pak na tato místo dejte plenu a prsa si ovažte šálou nahřátou na topení. Tuto proceduru si proveďte předtím, než jdete spát a nechte působit do rána.

Kbelíková procedura


Na rýmu, která se nechce spustit a trápí naše dutiny, platí tzv. kbelíková procedura. Do jednoho kbelíku si napusťte horkou vodu a do druhého studenou a střídavě namáčejte ruce až po lokty do studené a pak do teplé vody. Pokaždé tak vydržte minutu. Opakujte desetkrát, tak osušte ruce a lehněte si do postele.

Obklad


Trápí vás horečka? Další babský recept je takový: udělejte si těsto z žitné mouky a vody, naneste ho na plátno, složte do trojúhelníku (těsto je uvnitř) a zabalte chodidla po kotníky. Nechte působit asi tři hodiny - dokud těsto nebude suché.

Octové obklady


Jak si poradit se zvýšenou teplotou? Vyzkoušejte octové obklady, které připravíte tak, že smícháte díl studené vody s dílem octa a do tohoto roztoku namáčíte čisté kapesníky. Vymačkané je pak přikládáte na kotníky a zápěstí, kde je necháte působit. Obklady vyměňujte, dokud horečka neustoupí.

Fenykl


Na chrapot a kašel je fenykl velmi účinný, Stačí si připravit fenyklový odvar a to tak, že dvě kávové lžičky drceného fenyklového semene přelijte čtvrt litrem vody, necháte přejít varem, pak odstavíme, přikryjete a necháte čtvrt hodiny stát. Pak pomalu popíjíte dva šálky denně.

Autor: Ženy - E15
Anýz


Při nachlazení a dráždivém kašli sáhněte po anýzu a připravte si z něj tinkturu.  Anýz zalijte vodkou nebo slivovicí a v uzavřené láhvi nechte deset dní ve tmě stát. Pak slijte a užívejte po lžičkách.

Dobromyl (oregano)


Na stejné potíže platí i čaj z této bylinky. Lžičku dobromysli přelijte čtvrt litrem vody a nechte luhovat 15 minut. Sceďte a pijte teplé.

Jitrocelový sirup


Jitrocel je známá bylinka na kašel a horní cesty dýchací a v lékárnách je běžně k sehnání jitrocelový sirup. My si ho však připravíme sami a to tak, že pokrájené jitrocelové listy napěchujeme do sklenice, zalijeme  půl decilitrem převařené horké vody smíchané s decilitrem vodky a poté necháme vše stát jeden den. Poté přecedíme přes plátno a překapanou tekutinu svaříme s cukrem. Vše ještě horké vlijte do tmavé sklenice a uzavřete. Užíváme třikrát denně kávovou lžičku.

šalvějové víno


Šalvějové víno je starý recept na odhlenění a usnadnění odkašlávání. Svařte lžičku šalvěje ve čtvrt litru vína a pomalu horké popíjejte.

Chladný nápoj


V zimě je nejhorší přechod z teplého bytu do studené zimy, která je venku. Proto dělejte preventivně jeden trik, který pomůže připravit dýchací cesty na změnu teploty -předtím, než opustíte byt, vypijte trochu chladného čaje nebo vody.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery