Buďte sami sobě léčitelem | e15.cz

Buďte sami sobě léčitelem

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Trápíte se, protože vás neustále něco bolí, ale možná si neuvědomujete, že spousta nemocí je čistě jen psychická záležitost.

Mnozí si to ani neuvědomují, ale jejich nemoc, která je trápí, vznikla vlastně u nich v podvědomí, vytvořili si ji sami, aniž by to chtěli. Často se v počátku za nějakou nemoc schovávají a později sami uvěří, že jsou nemocní.

Pro ilustraci- chtěla byste začít cvičit, ale připadáte si tlustá a neohrabaná a hrozíte se při představě, že někde hopsáte v dresu v tělocvičně. Proto si začnete sama sobě a okolí namlouvat, že vás bolí záda, a že byste sice ráda cvičila, abyste zhubnula, ale záda vám to nedovolí. Možná vás i třeba trochu bolí a pohyb by vám zrovna právě prospěl. Vy ale proto, abyste se vyhnula špatnému pocitu ze svojí postavy, svalujete vinu na něco jiného. A čím víc tloustnete, tím víc se vymlouváte na bolesti a lehce se vám může stát, že jim sama uvěříte. A tady na odstranění problémů nestačí léky, nebo pilulka, kterou prostě sníte a je líp.

Vzpomeňte si na známý příklady, kdy nemocnému lékař řekl, že má nový a nesmírně účinný lék, který ho zaručeně uzdraví a přitom mu podal obyčejný cukr…..a vida, pacientovi se ulevilo a začal se uzdravovat, aniž by věděl, co je to vlastně za zázračnou pilulku. Při léčení zkrátka platí ono známé „Věř a víra tvá tě uzdraví.“ Podobně funguje i tzv. vizuální představivost. Pokud máte nějakou nemoc, které byste se chtěli zbavit, pak si vytvořte jakousi psychickou pomůcku, která vám může pomoc….jestliže vás například trápí bolesti hlavy, představujte si vždy, když ležíte večer v posteli a chystáte se usnout, třeba četu uklízeček, kterou máte právě v hlavě, a které ji poctivě a pečlivě drhnou a odmetají metlou vaše bolesti.

Mnoho nemocí také souvisí s naším jídelníčkem a často jeho změna může pomoci k jejich vyléčení. Náš organismus je častokrát přeplněn různými zplodinami, které tělo ani nestačí vylučovat. Proto je dobré si občas odlehčit tím, že vyloučíme určitý druh potravin, dáme si den ovocných šťáv, zeleninový den a podobně, vždy doplněný pitím velkého množství tekutin.

Zkusit můžete také některé druhy alternativní medicíny, jako je homeopatie, artterapie, akupunktura, navštívit léčitele, nechat si odstranit geopatogenní zóny, zacvičit si jógu.

Hlavně ale platí, že ve zdravém těle je zdravý duch, měla by být harmonie mezi tělem a duší, protože zdravý je ten člověk, který se cítí fit i psychicky. Naučte se proto, i když je to leckdy těžké, dívat se na svět z té lepší stránky, jen tak můžete být spokojení.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video