Bylinky lásky | e15.cz

Bylinky lásky

ZDROJ: Ženy - E15

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jejich historie sahá do starověku a i dnes se připisuje některým rostlinám zázračná síla zvyšující smyslnost a touhu. Na rostlinná afrodisiaka se dochovalo mnoho tradičních receptů, které si můžete připravit i doma a vyzkoušet jejich účinky.

Mezi nejznámější bylinky probouzející sexuální touhu patří žen-šen, který podle tradiční čínské medicíny udržuje v rovnováze sexuální život. Jako afrodiziakum se používala také kůra ze stromu Yohimbé, z níž se připravovaly opojné nápoje. Alkaloid yohimbin je jednou ze složek známého léku, který se používá v sexuologické praxi. Snižuje krevní tlak, rozšiřuje cévy a zvyšuje přívod krve do pánevní oblasti. To jsou však afrodisiaka z exotických oblastí, která jsou jednak téměř nedostupná a z lékařského hlediska i nebezpečná, pokud se nedávkují ve správném poměru.

Dostupnější bylinky a koření najdeme i u nás na louce, podél cest nebo třeba v kuchyni. Nejoblíbenějším kořením milenců je muškátový květ a ořech s povzbuzující účinky éterických olejů, sladce vonná vanilka, rozmarýn, koriandr, saturejka, máta a karafiát. Zázraky dokáže i kořeněná rajčatová polévka, artyčoky či mák. Tak či onak, při přípravě večeře pro dva má pracovat fantazie a vaříte-li s láskou, věřte, že bude vše jak má být.

Klasický nápoj lásky


Saturejka se již odpradávna používala pro povzbudivé účinky na lidský organismus. A opět se macerovala, jak jinak, než ve víně.
Na přípravu potřebujeme: 50 g natě saturejky, po 20 g natě yzopu a máty, po 10 g listů ořechu, natě bazalky, kořene vlaštovičníku a natě třezalky (ideální jsou čerstvé bylinky), 1 až 2 litry kvalitního červeného vína typu Svatovavřinecké nebo Frankovka.
Směs bylinek nasypeme do větší láhve, nejlépe z tmavého skla, doplníme červeným vínem a necháme dva týdny vyluhovat. Pak se nápoj scedí a pije ráno a večer po dobu dvou až tří týdnů. Zlepšení nálady je téměř okamžité, afrodisiakální účinek se prý dostaví až po ukončené kúře

Když je muž unaven


Rozmarýn lékařský je odnepaměti považován za květ lásky a věrnosti a jako jedna z mála rostlin zvyšuje krevní tlak. Pro muže s tzv. podnikatelským syndromem, je povzbuzujícím afrodisiakem rozmarýnové víno.
Příprava je snadná: 50 g sušené rozmarýny se po dva týdny louhuje v 3/4 litru bílého vína. Nápoj je nejlépe podávat jako aperitiv před jídlem.

Problémy s mužskou potencí přicházejí s věkem. Může je způsobovat propracovanost, stres či nemoc. Česnek medvědí je bylinka určená zejména pro pány s poruchou erekce, neboť bsahuje látky čisticí cévy a podporuje prokrvení. 50 g nahrubo posekaných čerstvých listů česneku medvědího vložíme do litrové láhve a zalijeme suchým bílým vínem. Láhev vložíme do vodní lázně, kde ji zahříváme tak dlouho, dokud z ní nezačnou stoupat bublinky. Potom ji uzavřeme korkovou zátkou, necháme na světlém místě stát sedm dní a teprve pak obsah přecedíme do jiné láhve. Každý večer se má vypít čtvrt litru vína, které je potřeba skladovat jako každé jiné, na chladném a tmavém místě.

Když jsou unaveni oba


Pro odstranění nervového vyčerpání a zlepšení krevního oběhu pomáhá bylinný likér, který je vhodný pro ženy i muže. 5 g natě máty, 10 g natě rozmarýnu, 10 g propolis zalijeme litrem vínovice nebo kvalitního brandy a čtrnáct dnů necháme ustát za občasného protřepání. Pak likér přecedíme a vmícháme 50 g medu a užíváme denně jednu likérovou sklenku.

Káva a čaj jako afrodiziakum


Pokud chtějí muži prožít příjemné chvíle s partnerkou a jsou úplně bezradní jak ji rozehřát a nažhavit, mohou nabídnout kávu s kardamomem, který patří mezi silná afrodisiaka. Nápoj lásky krále Ludvíka XIV. se připraví ze150 ml zrnkové kávy, k níž se přidá jeden gram mletého kardamomu a lžíce medu.

Stejného účinku lze dosáhnout i nápojem připraveným z 300 ml černého čaje, 50 ml whisky, 50 ml červeného vína a vylisované šťávy z čerstvě nastrouhaného zázvoru. Čaj, whisky, víno, 4 hřebíčky a svite skořice dáme do nádoby, přivedeme k varu, odstavíme a necháme odstát ještě 5 minut. Přelijeme přes sítko do vysoké sklenice a ihned podáváme.

Doteky a vůně fungují spolehlivě


Pokud váš partner zrovna bylinkám ani lektvarům lásky příliš neholduje a máte pocit, že už není tak mužný jako dřív, zkuste jemnou masáž s aromatickým olejem s vůní vanilky, máty nebo mandarínky, které spolehlivě fungují jako spouštěč sexuálního vzrušení. Uvolňující masáž nebo něžné hlazení harmonizují tělesnou teplotu, upravují rytmus dýchání a regulují průtok krve směrem k srdci. S tím vším souvisí proudění energie, pocit uvolnění a celková pohoda. Jemými dotyky masírujte partie šíje a ramen, postupujte přes hrudník k nohám a až nakonec si nechte to nejlepší.

Autor: Irena Forejtová
6. května 2009
Foto:
bylinky_ilustrac


bylinky_ilustrac_2

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video